Strona głównaOpinieRewolucja w mediach reżimowych. Sommer, Warzecha i Piwowarczyk komentują. "Czego nie rozumiecie"

Rewolucja w mediach reżimowych. Sommer, Warzecha i Piwowarczyk komentują. „Czego nie rozumiecie”

-

- Reklama -

Wolnościowi publicyści komentują przejęcie władzy w mediach publicznych przez nową ekipę. Głos w sprawie zabrali m.in. Tomasz Sommer, Łukasz Warzecha i Radosław Piwowarczyk.

Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. W głosowaniu nie wzięło udziału ponad 100 posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy udali się pod siedzibę TVP.

W nocy w gmachu TVP przy ul. Woronicza dyżurowali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz b. przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, a także posłowie Przemysław Czarnek, Radosław Fogiel, Zbigniew Kuźmiuk, czy Michał Woś.

Przed godz. 6 do polityków PiS wyszedł prezes TVP Mateusz Matyszkowicz. Następnie pierwsza zmiana dyżurujących opuściła gmach; na miejscu zastąpili ich inni politycy.

W środę 20 grudnia program TVP INFO i portal TVP.Info przestały działać. W telewizji zamiast serwisów informacyjnych leci serial parahistoryczny, a strona jest nieosiągalna.

Do samego końca TVP INFO prowadziło protest we własnej obronie. Czarny pasek jak podczas żałoby narodowej i wypowiedzi ekspertów, którzy zgodnie twierdzili, że nowa władza przejmująca tzw. „reżimówkę” oczywiście działa bezprawnie.

Sommer: Prawo w Polsce właśnie upada

Redaktor naczelny Najwyższego Czasu!, Tomasz Sommer, jest zniesmaczony postawą obu stron sporu o TVP.

„Widzę, że prawo w Polsce właśnie upada. Jedna strona mówi drugiej, że jej działania nie wywołują skutków prawnych. Czyli teraz czas na bojówki? A kto jest najbardziej winny tej sytuacji? Oczywiście prawnicy, którzy ten system stworzyli, nadużywali go, a teraz go ostatecznie demolują” – napisał w swoich mediach społecznościowych prawicowy publicysta.

Warzecha: No normalnie jak w stanie wojennym

„No normalnie jak w stanie wojennym. Na antenie TVP Info leci jedynka, strona TVP Info nie działa, ładuje się główna strona TVP. Redemokratyzacja państwa w tempie stachanowskim!” – wyśmiewa na portalu X Łukasz Warzecha.

W następnym wpisie publicysta przyznał, że w tym sporze nie kibicuje żadnej ze stron.

„A tak serio – powiem Państwu, że mam ten absolutnie niesamowity komfort, że w tej nawalance w piaskownicy nikomu nie kibicuję. Na szczęście mam swoje miejsce, swoich Widzów, których pozdrawiam, i mogę się temu wszystkiemu przyglądać z boku” – napisał Warzecha.

Piwowarczyk: Czego nie rozumiecie?

Całą sytuację humorystycznie podsumował publicysta „Najwyższego Czasu!” i portalu NCzas – Radosław Piwowarczyk.

„PiS broni mediów niezależnych. Niezależnych od PO. PO przywraca niezależne media. Niezależne od PiS. I czego nie rozumiecie” – napisał w swoich mediach społecznościowych.

Źródło:PAP, NCzas, X

Najnowsze