Strona głównaWiadomościŚwiatTrump zaatakowany za TE słowa: "Oni zatruwają krew tego kraju"

Trump zaatakowany za TE słowa: „Oni zatruwają krew tego kraju”

-

- Reklama -

Słowa byłego prezydenta i czołowego kandydata republikanów na prezydenta Donalda Trumpa o „zatruwaniu krwi kraju” przez migrantów spotkały się z falą krytyki w USA. „To naśladowanie Hitlera” – skomentowali przedstawiciele kampanii prezydenta Bidena cytowani przez portal The Independent.

„Oni zatruwają krew tego kraju. To właśnie zrobili” – powiedział były prezydent na wiecu w New Hampshire. „Zatruwają szpitale psychiatryczne i więzienia na całym świecie. Nie tylko w Ameryce Południowej. Nie tylko w trzech lub czterech krajach, o których myślimy. Ale z całego świata przybywają do naszego kraju, z Afryki, z Azji”.

Po wiecu Trumpa w New Hampshire przedstawiciele kampanii prezydenta Joe Bidena stwierdzili, że Trump „naśladował Adolfa Hitlera”.

„Trump chwalił Kim Dzong Una i cytował Władimira Putina, kandydując na prezydenta z obietnicą rządzenia jako dyktator i zagrażania amerykańskiej demokracji” – powiedział rzecznik kampanii Ammar Moussa.

„Zakłada, że może wygrać te wybory, strasząc i dzieląc ten kraj. Myli się. W 2020 roku Amerykanie wybrali wizję nadziei i jedności prezydenta Bidena zamiast wizji strachu i podziałów Trumpa – i zrobią to samo w listopadzie przyszłego roku” – dodał.

Najnowsze