Strona głównaWiadomościPolskaDesant z TVN. Oto prawdopodobny nowy szef "Wiadomości" TVP

Desant z TVN. Oto prawdopodobny nowy szef „Wiadomości” TVP

-

- Reklama -

Według nieoficjalnych informacji, nowym szefem “Wiadomości” TVP ma zostać Paweł Płuska. Nowa ekipa rządząca chce mieć własny przekaz w telewizji, z nazwy publicznej, więc nadciąga desant z TVN.

Płuska pracuje bowiem jako reporter „Faktów” TVN. Z tą telewizją związany jest od 2002 roku. Wcześniej współpracował RMF FM, Radiem ZET i Telewizją Puls.

Przenosiny Płuski z TVN do TVP potwierdziły niezależnie od siebie portale money.pl i wyborcza.pl.

Zmiany w TVP są podyktowane oczywiście zmianą władzy. Pod płaszczykiem demokracji, niezależności dziennikarskiej i tym podobnym formułkom, z TVP odejdą twarze kojarzone głównie z PiS-em, a zastąpią je twarze sprzyjające dotychczasowej tzw. totalnej opozycji.

Do TVP mają trafić m.in. Marek Czyż czy Jarosław Kulczycki. Odejdą z kolei na pewno Danuta Holecka, Miłosz Kłeczek czy Bartłomiej Graczak, a kolejne nazwiska poznamy w najbliższych dniach.

W mediach pojawiły się również spekulacje o sprzedaży spółki Polska Press, która należy do Orlenu i wydaje ponad 650 tytułów prasowych i serwisów internetowych. Według niektórych źródeł, grupa naszemiasto.pl ma być wydzielona i sprzedana, a regionalne gazety mają trafić do spółki zależnej PL24.

Najnowsze