Strona głównaWiadomościPolitykaMorawiecki agentem?! Braun: Odszukajcie w sobie ducha, który kiedyś wami kierował

Morawiecki agentem?! Braun: Odszukajcie w sobie ducha, który kiedyś wami kierował

-

- Reklama -

Wobec najnowszych okoliczności działania tzw. komisji ds. badania wpływów rosyjskich, poseł Grzegorz Braun chciałby, aby członkowie kontynuowali prace i prześwietlili dokładnie samego Mateusza Morawieckiego. – Panie prof. Sławku, panie prof. Andrzeju, naprawdę jest co badać, jest co sprawdzać. Odszukajcie w sobie ducha, który kiedyś wami kierował, ducha uczonych badaczy… – powiedział z mównicy sejmowej przedstawiciel Konfederacji.

Sejm odwołał ośmiu członków Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007-2022. Wcześniej tego dnia komisja ds. rosyjskich wpływów zaprezentowała „raport cząstkowy” z trzech miesięcy swych prac i przedstawiła rekomendacje, aby Donaldowi Tuskowi, Jackowi Cichockiemu, Bogdanowi Klichowi, Tomaszowi Siemoniakowi, Bartłomiejowi Sienkiewiczowi nie były powierzane stanowiska publiczne odpowiadające za bezpieczeństwo państwa w związku z uznaniem w latach 2010-14 r. rosyjskiej FSB za służbę partnerską.

- Reklama -

Grzegorz Braun z mównicy sejmowej ocenił, że zagrywka z raportem opublikowanym na odchodne była „bardzo słaba”. – Co to było? Jakiś raport Milczanowskiego w sprawie ˝Olina˝ Oleksego? To groteska zamiast próby porządnego przewrotu – kpił Braun.

Następnie zasugerował, by członkowie prześwietlili także Mateusza Morawieckiego. – Dopiero teraz zrobiło się ciekawie, zwłaszcza że pan premier Morawiecki nie odpowiedział na proste, zadane przeze mnie pytanie – obecny był także pan minister Weber – o to, jakie procedury sprawdzające zlecił, kiedy z tej trybuny padła informacja o rejestracji Mateusza Jakuba Morawieckiego jako tajnego współpracownika sowieckiej niemieckojęzycznej bezpieki o pseudonimach Jakob vel Student – mówił.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Im dłużej Mateusz Jakub Morawiecki odpowiadał na proste i domagające się prostej, jednoznacznej odpowiedzi moje pytanie, tym mniej był przekonujący – nawiązywał do spotkania Konfederacji z Morawieckim Braun.

– A zatem, panie prof. Sławku (Cenckiewicz – red.), panie prof. Andrzeju (Zybertowicz – red.), naprawdę jest co badać, jest co sprawdzać. Odszukajcie w sobie ducha, który kiedyś wami kierował, ducha uczonych badaczy, którzy do spodu wyjaśniają i wyciągają na światło dzienne wszystkie nieprawości naszego życia w historii współczesności, i badajcie, towarzysze, rozkminiajcie, rozkminiajcie, i lewica z lewej, i lewica z prawej – zakończył Braun.

spot_img

Najnowsze