Strona głównaWiadomościPolitykaKoszmar szczepień wraca! Nuvaxovid zaktualizowana dla podwariantu XBB.1.5.

Koszmar szczepień wraca! Nuvaxovid zaktualizowana dla podwariantu XBB.1.5.

-

- Reklama -

Dziś w nocy zostaną wystawione skierowania na szczepienie szczepionką Nuvaxovid zaktualizowaną dla podwariantu XBB.1.5. – przypomniało Ministerstwo Zdrowia na portalu x (d. Twitter). Zaznaczono, że można ją przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą.

Od 6 grudnia dostępna będzie szczepionka Nuvaxovid zaktualizowana dla podwariantu XBB.1.5. W komunikacie zaznaczono, że szczepionkę Nuvaxovid może przyjąć osoba, która ukończyła 12 lat i wcześniej nie szczepiła się przeciw COVID-19 lub szczepiła się przeciw COVID-19, ale od ostatniego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Szczepionkę Nuvaxovid (firmy Novavax) można ją przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Osoby, które jeszcze nie szczepiły się przeciw COVID-19 powinny przyjąć 2 dawki szczepionki w odstępie 3 tygodni.

Ministerstwo Zdrowia zaleca przyjęcie szczepionki Nuvaxovid jako kolejnej dawki przypominającej osobom z tzw. grup ryzyka: w wieku powyżej 60 lat, w wieku powyżej 12 lat z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, pracownikom ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub materiałem zakaźnym.

(PAP)

Najnowsze