Strona głównaOpiniePiwowarczyk: Krytykujemy Konfederację, gdy są powody. Nie ma parasola ochronnego i cenzury...

Piwowarczyk: Krytykujemy Konfederację, gdy są powody. Nie ma parasola ochronnego i cenzury [VIDEO]

-

- Reklama -

Wydawca na portalu internetowego Najwyższego Czasu!, Radosław Piwowarczyk, był gościem Dominia Cwikły w telewizji wRealu24. Wolnościowy publicysta wyjaśniał, że portal NCzas, pomimo sympatyzowania z ideologiami wolnościowymi, nie zamierza roztaczać parasola ochronnego nad Konfederacją i unikać krytyki tej partii, gdy są podstawy, by ją krytykować.

Dominik Cwikła zapytał Piwowarczyka o podejście redakcji NCzas-u do Nowej Nadziei i Konfederacji. Redaktor naczelny wRealu24 przypomniał swoim widzom, że Najwyższy Czas! był zakładany przez Janusza Korwin-Mikkego.

- Reklama -

– Każdy redaktor patrzy na to trochę inaczej, każdy ma swoją jakąś opinię. Na przykład redaktor Tomasz Sommer ostatnio na Twitterze pisał, że w kolejnych wyborach, w tych eurowyborach, nie będzie z całą pewnością głosował na partię, która będzie kluczyć w sprawie Unii Europejskiej i właśnie „Unia Europejska – tak, wypaczenia – nie”. Ja mogę w tej kwestii to zdanie podzielić, bo też wcześniej pisałem w podobnym tonie – powiedział dziennikarz NCzas-u.

Piwowarczyk zadeklarował, że w „eurowyborach zagłosuje na partię, która powie, że POLEXIT musi być opcją, która jest na stole”. – Niekoniecznie, że POLEXIT jest teraz dobry do przeprowadzenia, ale że jest to jedna z opcji, które są na stole i powinniśmy ją poważnie rozważać – stwierdził wolnościowy publicysta.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Dlaczego Wipler nie chce rozmawiać z Najwyższym Czasem!?

Dalej Piwowarczyk dodał, że „nigdy nie ukrywaliśmy tego, że jest u nas pewna zbieżność ideologiczna ze środowiskiem wolnościowym”, ale nie „z pełnym środowiskiem Konfederacji”.

– Natomiast ta zbieżność ideologiczna nie wyklucza tego, że może się pojawiać krytyka, jeżeli są takie powody do krytyki powiedział redaktor.

Redaktor Cwikła przypomniał, że „Przemysław Wipler powiedział, że nie będzie rozmawiał z Najwyższym Czasem!, bo atakowaliście Konfederację”. – Tak to określił – powiedział naczelny wRealu24.

Piwowarczyk przyznał, że „była taka wypowiedź”, ale to sprawa dyskusyjna, czy w czasie kampanii „my ich krytykowaliśmy, czy wytykaliśmy jakieś błędy”.

Nie ma tutaj żadnego parasola ochronnego, jeżeli są takie błędy do wytknięcia, to nie ma tu żadnego problemu i nie ma żadnej takie odgórnej cenzury, która by to blokowała – powiedział dziennikarz.

– Natomiast sama ta wypowiedź pana Przemysława jest o tyle ciekawa, że on teraz po wyborach chodzi też do różnych mediów, które absolutnie nie są przychylne Konfederacji, tak delikatnie mówiąc – dodał.

Dominik Cwikła zapytał dziennikarz NCzas-u, „z czego to może wynikać?”. – Bo mnie to zastanawia osobiście – powiedział. Piwowarczyk odpowiedział, że nie wie, skąd ta awersja Wiplera do NCzas-u wynika.

Cały wywiad:

Źródło:wRealu24
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img

Najnowsze