Strona głównaWiadomościPolitykaNowa fucha Jarosława Gowina. Blisko polityki

Nowa fucha Jarosława Gowina. Blisko polityki

-

- Reklama -

Jarosław Gowin, który współtworzył zarówno rządy PiS, jak i PO, znalazł nową pracę. Teraz będzie doradcą Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Biuro Rzecznika MŚP na razie nie potwierdza. Informację tę podał portal gazeta.pl, który twierdzi, że ma potwierdzanie w kilku źródłach.

Rzecznik MŚP oficjalnie zajmuje się ochroną praw i interesów małych firm w kontaktach z administracją i instytucjami państwowymi. Rzecznik jest mianowany na 6 lat przez premiera na wniosek ministra gospodarki. Obecnie funkcję tę sprawuje były poseł PiS Adam Abramowicz.

Gowin pozostaje zatem blisko polityki, w której siedzi od niemal dwóch dekad. Najpierw był senatorem, a potem posłem i ministrem sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej. Próbował wygryźć Tuska z szefowania w partii, a gdy się nie udało, odszedł.

Potem przez długie lata kręcił się przy Prawie i Sprawiedliwości. Był wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego od listopada 2015 roku w rządzie Beaty Szydło. W grudniu 2017 roku utrzymał posadę w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego. W 2019 roku ponownie został wybrany do Sejmu i do rządu. Polityczna „miłość” skończyła się w 2020 roku, gdy Gowin sprzeciwił się prezydenckim wyborom kopertowym w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa.

Ostatecznie w 2021 roku Gowin został zdymisjonowany, w następstwie czego jego Porozumienie wyszło z koalicji rządowej. Większość ludzi z jego partii postanowiła jednak porzucić Gowina, pozostać w klubie PiS i wspierać rząd. Oczywiście nie za darmo. Na przykład Kamil Bortniczuk został ministrem sportu, a Adam Bielan mógł poobsadzać swoimi ludźmi kilka stanowisk.

Pod koniec listopada 2021 Gowin trafił do szpitala z powodu depresji. Media donosiły, że podjął próbę samobójczą. Na kilka miesięcy wycofał się z działalności publicznej. Pod koniec 2022 roku zrezygnował z funkcji prezesa partii Porozumienie.

Źródło:gazeta.pl

Najnowsze