Strona głównaWiadomościŚwiatIzraelskie naloty na Strefę Gazy. Hamas informuje o śmierci kilkudziesięciu zakładników

Izraelskie naloty na Strefę Gazy. Hamas informuje o śmierci kilkudziesięciu zakładników

-

- Reklama -

Zbrojne skrzydło palestyńskiego Hamasu poinformowało, że w wyniku izraelskich nalotów na Strefę Gazę zaginęło ponad 60 zakładników. Z kolei palestyńskie ministerstwo zdrowia podało, że izraelskie samoloty bojowe uderzyły w niedzielę w obóz dla uchodźców w Strefie Gazy, zabijając co najmniej 33 osoby i raniąc dziesiątki.

Abu Ubaida, rzecznik Brygad al-Kassam, zbrojnego skrzydła Hamasu, powiedział także, że pod gruzami znajdują się ciała 23 izraelskich zakładników.

– Wydaje się, że nigdy nie będziemy w stanie do nich dotrzeć ze względu na ciągłą brutalną agresję okupanta wobec Gazy – stwierdził Ubaida.

Agencja Reutera napisała, że nie jest w stanie zweryfikować tych informacji.

Podczas przeprowadzonego na początku października ataku Hamasu do niewoli jako zakładników wzięto 247 osób, z których cztery zostały dotąd wypuszczone, a jedna uratowana.

Izraelski nalot na obóz dla uchodźców

Izraelskie samoloty bojowe uderzyły w niedzielę w obóz dla uchodźców w Strefie Gazy, zabijając co najmniej 33 osoby i raniąc dziesiątki – poinformowali urzędnicy palestyńskiego ministerstwa zdrowia.

– W niedzielę wczesnym rankiem w nalotach na obóz dla uchodźców Maghazi w środkowej Gazie zginęły co najmniej 33 osoby, a 42 zostały ranne – powiedział Ashraf al-Qidra, rzecznik palestyńskiego ministerstwa zdrowia.

Poinformował też, że służby ratownicze, wspomagane przez mieszkańców, nadal przeszukują gruzy w poszukiwaniu zabitych lub potencjalnych ocalałych.

Jak pisze AP, do tego uderzenia doszło, gdy Izrael oznajmił, że będzie kontynuował ofensywę mającą na celu zmiażdżenie Hamasu w Strefie Gazy, pomimo apeli ze świata, w tym z USA, o przerwanie ataków w celu zapewnienia pomocy ludności cywilnej.

Źródło:PAP

Najnowsze