Strona głównaWiadomościŚwiatZatrzymano dżihadystę wzywającego do ataków na żydów

Zatrzymano dżihadystę wzywającego do ataków na żydów

-

- Reklama -

Hiszpańskie służby zatrzymały w piątek w Katalonii pochodzącego z Maroka dżihadystę, który w internecie nawoływał do zamachów przeciwko członkom wspólnoty żydowskiej. Mężczyzna został ujęty w mieście Terrassa, w prowincji Barcelona, na północnym wschodzie.

Z informacji policji krajowej (Policia Nacional) wynika, że radykalny wyznawca islamu rozsyłał w sieciach społecznościowych zachęty do atakowania społeczności żydowskiej.

Według ustaleń śledczych 25-letni obywatel Maroka posiadał w sieci kilka profili, za pośrednictwem których domagał się też wprowadzenia w Hiszpanii prawa szariatu oraz zachęcał do walki z mniejszościami seksualnymi.

Obserwowany przez około 400 tys. internautów dżihadysta, jak podały służby, zaostrzył w ostatnich dniach dyskurs w sieci nawołując do „organizowania zamachów terrorystycznych”, a także wysyłając groźby pod adresem innych użytkowników sieci.

Hiszpańskie służby policyjne sprecyzowały, że wprawdzie Marokańczyk był obserwowany od dłuższego czasu, ale zdecydowały się na jego zatrzymanie, gdyż mężczyzna w internecie „przyspieszył poszukiwania białej broni oraz kamizelek kuloodpornych”.

Zatrzymany, jak podała policja, który przebywał nielegalnie na terytorium Hiszpanii, był już w przeszłości w tym kraju karany za pospolite przestępstwa.

Ujęcie marokańskiego muzułmanina w Terrassie to trzecia antydżihadystyczna operacja hiszpańskiej policji od czasu eskalacji 7 października br. konfliktu palestyńsko-izraelskiego po terrorystycznych atakach Hamasu.

Źródło:PAP

Najnowsze