Strona głównaWiadomościŚwiat"Jedno z najspokojniejszych miejsc na świecie dla Żydów". Wzmożona ochrona synagog i...

„Jedno z najspokojniejszych miejsc na świecie dla Żydów”. Wzmożona ochrona synagog i instytucji żydowskich

-

- Reklama -

Węgry są jednym z najspokojniejszych miejsc na świecie dla Żydów. Władze wzmocniły jednak ochronę wokół instytucji żydowskich i synagog – powiedział w piątek w wywiadzie dla Klubradio Andor Grosz, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Żydowskich na Węgrzech (Mazsihisz).

– Jest to częściowo spowodowane politycznymi i innymi relacjami między Izraelem a Węgrami, które zawsze wspierały naród izraelski na różnych forach – stwierdził Grosz. Przyznał, że Mazsihisz pozostaje w stałym kontakcie z rządem i policją w kwestii bezpieczeństwa instytucji żydowskich i synagog.

- Reklama -

Pod koniec października na sesji węgierskiego Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) posłowie przyjęli uchwałę, potępiającą atak terrorystyczny Hamasu na Izrael.

– Nie pozwolimy na wiece wspierające organizacje terrorystyczne, takie jak palestyński Hamas, ponieważ wiązałoby się to z zagrożeniem terrorystycznym dla obywateli Węgier – powiedział kilka dni po przeprowadzonym 7 października ataku Hamasu na Izrael premier Węgier Viktor Orban.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Od tego czasu policja zakazała organizacji kilku wieców w Budapeszcie.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze