Strona głównaWiadomościBiznesNowy gracz na rynku? Duża sieć otrzymała koncesję

Nowy gracz na rynku? Duża sieć otrzymała koncesję

-

- Reklama -

O planach sieci Dino związanych z uruchamianiem stacji paliw mówiło się w branży handlowej co najmniej od kilku lat. Teraz wygląda na to, że są one zdecydowanie bliższe realizacji.

W Polsce własne stacje benzynowe mają Auchan, Intermarché czy Carrefour. Często paliwo jest tam o kilka czy kilkanaście groszy tańsze niż na stacjach u wiodących koncernów. Niewykluczone, że nowym graczem na tym rynku będzie także sieć sklepów Dino.

- Reklama -

Portal Wiadomości Handlowe podał, że spółka córka Dino Oil złożyła już do Urzędu Regulacji Energetyki pismo o udzielenie koncesji na obrót paliwami ciekłymi i uzyskała ją po trzech miesiącach.

„Zgodnie z decyzją wydaną 16 maja 2023 r. spółka Dino Oil może zaś prowadzić obrót paliwami ciekłymi na zasadzie pośrednictwa w sprzedaży przy wykorzystaniu kart paliwowych emitowanych przez Orlen” – czytamy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Serwis podaje, że Dino Oil może sprzedawać oleje napędowe przy wykorzystaniu stacji paliw ciekłych w miejscowości Łobez przy ulicy Drawskiej 41, gdzie w czerwcu 2020 r. sieć handlowa Dino otworzyła piąte centrum dystrybucyjne.

spot_img

Najnowsze