Strona głównaWiadomościBiznesNowy gracz na rynku? Duża sieć otrzymała koncesję

Nowy gracz na rynku? Duża sieć otrzymała koncesję

-

- Reklama -

O planach sieci Dino związanych z uruchamianiem stacji paliw mówiło się w branży handlowej co najmniej od kilku lat. Teraz wygląda na to, że są one zdecydowanie bliższe realizacji.

W Polsce własne stacje benzynowe mają Auchan, Intermarché czy Carrefour. Często paliwo jest tam o kilka czy kilkanaście groszy tańsze niż na stacjach u wiodących koncernów. Niewykluczone, że nowym graczem na tym rynku będzie także sieć sklepów Dino.

Portal Wiadomości Handlowe podał, że spółka córka Dino Oil złożyła już do Urzędu Regulacji Energetyki pismo o udzielenie koncesji na obrót paliwami ciekłymi i uzyskała ją po trzech miesiącach.

„Zgodnie z decyzją wydaną 16 maja 2023 r. spółka Dino Oil może zaś prowadzić obrót paliwami ciekłymi na zasadzie pośrednictwa w sprzedaży przy wykorzystaniu kart paliwowych emitowanych przez Orlen” – czytamy.

Serwis podaje, że Dino Oil może sprzedawać oleje napędowe przy wykorzystaniu stacji paliw ciekłych w miejscowości Łobez przy ulicy Drawskiej 41, gdzie w czerwcu 2020 r. sieć handlowa Dino otworzyła piąte centrum dystrybucyjne.

Najnowsze