Strona głównaWiadomościŚwiatIslamistyczne zamachy to kwestia czasu? Media: Powrócił strach przed terrorem

Islamistyczne zamachy to kwestia czasu? Media: Powrócił strach przed terrorem

-

- Reklama -

Po ataku Hamasu na Izrael, „strach przed terrorem powrócił również do Niemiec” – zauważa w poniedziałek portal dziennika „Bild”. „Zaledwie kilka dni temu udało się zapobiec atakowi w Duisburgu. Dla ekspertów jest pewne: nowe ataki islamistów na niemieckiej ziemi są tylko kwestią czasu. Ponieważ radykalni islamiści są już wśród nas. I będzie ich więcej” – dodaje.

Elmar Brok z chadeckiej Unii CDU/CSU, ostrzega przed radykalnymi islamistami w Niemczech: „W naszym kraju istnieje poważne zagrożenie terrorystyczne. Coraz więcej radykalnych muzułmanów żyje wśród nas”.

Radykalizacja całych grup „jest częścią strategii destabilizacji zachodnich społeczeństw, zaaranżowanej przez reżimy takie jak Rosja, Iran, Katar i coraz częściej Chiny” – powiedział Brok.

Szef federalnego związku zawodowego policji (GdP-Bundespolizei) Andreas Rosskopf, także ostrzega w rozmowie z „Bildem”: „Konflikt na Bliskim Wschodzie uderza też w nas”. On również dostrzega niebezpieczeństwo, jakie w kraju stanowią radykałowie – czytamy.

Rosskopf ostrzega, że „może do nas przybyć znacznie więcej islamistów – na przykład z Bliskiego Wschodu szlakiem bałkańskim” – pisze „Bild”.

Związkowiec powiedział, że z zadowoleniem należy przyjąć fakt, że coraz więcej państw UE zamyka obecnie swoje granice z Bałkanami: „To znacznie utrudnia potencjalnym terrorystom swobodny wjazd do naszego kraju”.

Źródło:PAP

Najnowsze