Strona głównaWiadomościŚwiatO akcji Hamasu chcą podobno uczyć w rosyjskich akademiach wojskowych. "Arabowie dają...

O akcji Hamasu chcą podobno uczyć w rosyjskich akademiach wojskowych. „Arabowie dają lekcję”

-

- Reklama -

Khaled Meshaal, jeden z przywódców Hamasu za granicą, udzielił wywiadu 26 października dla egipskiego kanału Sada Elbalad. Chwalił się w nim, że o ataku Hamasu na Izrael będzie się uczyć w rosyjskich szkołach wojskowych.

Inne rewelacje dotyczą tego, że akcja Hamasu ma być inspiracją dla Chin do dokonania błyskawicznej akcji wojskowej na Tajwan. Wywiad Meshaala wzbudził spore zainteresowanie mediów.

- Reklama -

To nie byle kto, bo jeden z założycieli ruchu terrorystycznego. Obecnie mieszka w Katarze i jest członkiem biura politycznego Hamasu od jego powstania. W latach 1996–2017 był nawet przewodniczącym organizacji.

W wywiadzie dla egipskich mediów twierdził, że Chiny uznały atak z 7 października za „olśniewający” przykład operacji militarnej. Przypomnijmy, że tego dnia, wczesnym rankiem organizacja terrorystyczna Hamas dokonał nieoczekiwanej ofensywy z Gazy na terytorium Izraela.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Towarzyszyło temu wystrzelenie tysięcy rakiet ze Strefy Gazy. Palestyńscy komandosi przenikali na terytorium Izraela quadami, na spadochronach i motolotniach. Zaatakowali też bazę wojskową. Atak był zaskoczeniem i doprowadził do masakry w Izraelu 1400 mieszkańców.

Izrael w odpowiedzi atakuje terytorium Gazy i tam liczba ofiar jest już kilkakrotnie większa. Według Ministerstwa Zdrowia Hamasu od czasu wybuchu konfliktu, w Strefie Gazy zginęło 8005 Palestyńczyków, w tym 3324 dzieci.

Opinie polityka Hamasu brzmią groźnie. Chiński rząd uważa Tajwan, gdzie mieszka ponad 23 miliony ludzi, za część swojego terytorium, które obiecuje zjednoczyć nie wykluczając siły. W ostatnich latach Pekin nasilił groźby militarne oraz presję polityczno-gospodarczą na niepodległą wyspę.

Osobna kwestia to „zauroczenie” akcją Hamasu Moskwy. Meshaal mówił w wywiadzie, że „Rosjanie powiedzieli nam, że o naszej operacji z 7 października będzie się uczyć w akademiach wojskowych”. Dodał także – „skorzystali na naszym ataku, ponieważ odwrócił on uwagę Stanów Zjednoczonych od wojny na Ukrainie” i z tą opinią trudno się nie zgodzić. Dzisiaj Moskwie powitano delegację Hamasu. „Arabowie dają lekcję całemu światu” – podsumował to Khaled Meshaal.

Źródło:Le Figaro
spot_img

Najnowsze