Strona głównaWiadomościŚwiatIran grozi Izraelowi. "Zbrodnie syjonistycznego reżimu przekroczyły czerwoną linię"

Iran grozi Izraelowi. „Zbrodnie syjonistycznego reżimu przekroczyły czerwoną linię”

-

- Reklama -

Prezydent Iranu Ebrahim Raisi za pośrednictwem platformy X zagroził Izraelowi. „Zbrodnie syjonistycznego reżimu przekroczyły czerwoną linię” – napisał.

„Zbrodnie syjonistycznego reżimu przekroczyły czerwoną linię, co może zmusić wszystkich do podjęcia działań. Waszyngton prosi nas o to, byśmy nie reagowali, ale wciąż wysyłają wsparcie Izraelowi. USA wysłały wiadomości do Osi Oporu, ale otrzymały jasną odpowiedź na polu bitwy” – napisał Raisi.

Najprawdopodobniej chodzi o ostatnie ataki na amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Syrii i Iraku. Było ich w sumie kilkadziesiąt w ciągu kilku tygodni. W przeważającej większości do ich przeprowadzenia wykorzystywano drony i pociski balistyczne.

Wpis prezydenta Iranu został opublikowany w dniu zakończenia ćwiczeń wojskowych przez Teheran. Iran rozpoczął w piątek manewry, które mają zweryfikować gotowość bojową wojsk naziemnych i 200 śmigłowców, by „móc stawić czoła możliwym zagrożeniom”. Podczas ćwiczeń testowano rakiety, drony i sprzęt do walki elektronicznej.

Wspomniana we wpisie Oś Oporu to nieformalny sojusz militarny między Iranem, Hamasem, Syrią, Hezbollahem i kilkoma innymi islamskimi bojówkami. Teherański rząd wciąż pozostaje głównym sponsorem Hamasu w Strefie Gazy oraz Hezbollahu w Libanie.

Źródło:RMF24/X

Najnowsze