Strona głównaWiadomościPolskaRząd będzie odchudzony po PiS? Łączenie ministerstw i decentralizacja

Rząd będzie odchudzony po PiS? Łączenie ministerstw i decentralizacja

-

- Reklama -

Rząd Prawa i Sprawiedliwości był jednym z najbardziej rozrośniętych w historii Rzeczypospolitej. W ilości ministerstw, ministrów, wiceministrów i wicepremierów władza PiS-u nie miała sobie równych. Z medialnych doniesień wynika, że przynajmniej w tej kwestii po przejęciu władzy przez opozycję nadejdzie dobra zmiana.

W najnowszym rządzie najprawdopodobniej będzie tylko jeden wicepremier, którym będzie Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Reklama -

To jednak nie jedyne zmiany, które nas czekają. Rząd KO, Trzeciej Drogi i Lewicy ma być mniejszy od rządu PiS.

„Chodzi przede wszystkim o to, że rząd Mateusza Morawieckiego jest rozdęty do granic absurdu i trzeba go bardzo poważnie odchudzić” – czytamy w „Newsweeku”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Łączenie ministerstw i decentralizacja

„Znikną stanowiska ośmiu ministrów w Kancelarii Premiera – to ministrowie bez resortów. W poprzednich rządach Tuska było ich maksymalnie dwóch” – czytamy dalej.

Ministerstwa rozwoju i technologii, funduszy i polityki regionalnej oraz infrastruktury mogą zostać połączone w jedno ministerstwo.

Planowana jest także pewna decentralizacja władzy. Powstać ma ministerstwo przemysłu, którego siedziba ma znaleźć się nie w Warszawie, ale na Śląsku.

W teorii zapowiadane zmiany, z punktu widzenia wolnościowca, są krokiem w dobrą stronę, choć oczywiście zbyt mało radykalnym.

Źródło:Newsweek
spot_img

Najnowsze