Strona głównaWiadomościPolskaMobbing w RMF FM? Trwa wewnętrzne śledztwo

Mobbing w RMF FM? Trwa wewnętrzne śledztwo

-

- Reklama -

W RMF FM trwa wewnętrzne dochodzenie w związku z płynącymi od pracowników informacjami o mobbingu w rozgłośni.

W czerwcu grupa Bauer, do której należy RMF FM, wprowadziła wewnętrzny „Kodeks postępowania”. „Mówi naszym liderom, pracownikom, freelancerom, klientom, partnerom i dostawcom, w jaki sposób prowadzimy działalność w Bauer, do jakich zachowań zachęcamy i jakie standardy wyznaczamy sobie i ludziom, z którymi współpracujemy” – czytamy.

Dodatkowo wprowadzony został SpeakUp, czyli system, za pomocą którego pracownicy mogą komunikować sięz zarządem i zgłaszać szelkie nieprawidłowości w firmie. Do wyboru jest: zgłaszanie jako anonim lub pod nazwiskiem.

Uruchomienie SpeakUpu spowodowało, że na jaw zaczęły wypływać „liczne informacje, dotyczące wieloletniego szefa jednego z działów w radiu RMF FM”.

– Pierwsze sygnały dotyczące jego mobberskich działań pojawiły się kilka miesięcy temu, ale generalnie te praktyki trwają, odkąd został szefem, czyli już ładnych parę lat. W wewnętrznym dochodzeniu zeznawało już wielu obecnych i byłych pracowników RMF – wskazują informatorzy.

„Traktujemy te zgłoszenia bardzo poważnie, dlatego obecnie przy współpracy z Grupą Bauer prowadzone jest szczegółowe dochodzenie w sprawie zarzutów, które się pojawiły. Na razie tylko tyle mogę Wam powiedzieć” – napisał do pracowników w wewnętrznym mailu prezes Grupy RMF, Kazimierz Gródek.

Maciej Brzozowski, dyrektor public relations w Bauera Media Group w Polsce potwierdza z kolei, że w firmie prowadzone jest wewnętrzne śledztwo, jednak rozgłośnia nie chce udzielać więcej informacji.

Źródło:Wirtualne Media

Najnowsze