Strona głównaWiadomościPolskaWarszawa podtopiona po ulewie. Trwają akcje straży pożarnej

Warszawa podtopiona po ulewie. Trwają akcje straży pożarnej

-

- Reklama -

Do godz. 11 mieliśmy 80 interwencji związanych głownie z wypompowywaniem wody z zalanych ulic i budynków – przekazał PAP mł. bryg. Artur Kamiński ze stołecznej straży pożarnej. Wskutek opadów zalane zostały niektóre ulice, m.in. w Śródmieściu.

Mł. bryg. Artur Kamiński ze stołecznej PSP przekazał, że do godz. 11 zanotowano 80 interwencji. Jak powiedział, strażacy interweniowali praktycznie w każdej dzielnicy. Najwięcej zdarzeń było w Śródmieściu – 23, na Targówku – 11, Ursusie – 6, Wawrze – 4, Żoliborzu – 4 i we Włochach oraz na Woli – po 3.

Zgłoszenia dotyczą głównie zalanych ulic i budynków mieszkalnych, w tym piwnic i garaży podziemnych. Zdarzają się także pojedyncze powalone drzewa, które przewróciły się przez nasiąknięty wodą grunt.

„Obecnie wyjazdów jest już mniej, ale wszystko będzie zależało od warunków pogodowych” – powiedział Kamiński. Dodał, że zalane jest jeszcze Wybrzeże Gdyńskie na wysokości Starego Miasta, ul. Floriańska (skrzyżowanie z Kłopotowskiego), ul. Wiktorska (skrzyżowanie z Łowicką), a także ulice: Mozarta, Orląt Lwowskich, Czarnomorska i Starodęby.

„Intensywne opady deszczu powodują dzisiaj utrudnienia na drogach. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie na bieżąco monitoruje sytuację. Utrudnień możecie się spodziewać w tunelu na Węźle Salomea (Łopuszańska). Rozlewiska, które mogą utrudniać przejazd są też we Włochach, Rembertowie czy na Białołęce” – napisała na platformie X (dawniej Twitter) zastępca dyrektora ZDM Karolina Gałecka.

Źródło:PAP

Najnowsze