Strona głównaWiadomościŚwiatLawinowo rośnie TAM liczba przypadków antysemityzmu. Próba podpalenia synagogi, zrywanie flag Izraela

Lawinowo rośnie TAM liczba przypadków antysemityzmu. Próba podpalenia synagogi, zrywanie flag Izraela

-

- Reklama -

Federalne Stowarzyszenie Ośrodków Badań i Informacji o Antysemityzmie (RIAS) zarejestrowało łącznie 202 przypadki antysemityzmu w Niemczech w ciągu dziesięciu dni od krwawego ataku na Izrael przez Hamas. To o 240 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej – informuje w piątek portal tagesschau.

Najnowszy przypadek to próba podpalenia synagogi w Berlinie. Według berlińskiej senator ds. wewnętrznych, Iris Spranger, obecność policji uniemożliwiła sprawcom zbliżenie się do budynku przy Brunnenstrasse na tyle blisko, by trafić w cel.

- Reklama -

Również w Berlinie w zeszłym tygodniu niezidentyfikowane osoby namalowały na drzwiach wejściowych do budynku mieszkalnego w dzielnicy Prenzlauer Berg gwiazdę Dawida. Sieć RIAS zarejestrowała 10 takich incydentów w Berlinie i Nadrenii Północnej-Westfalii.

„Judenstern” (gwiazda Dawida) służyła do oznaczania ludności żydowskiej w czasach niemieckiego narodowego socjalizmu i w tym kontekście nadal jest uważana za znak prześladowań o podłożu antysemickim.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

W ostatnich dniach w kilku niemieckich miastach niezidentyfikowane osoby zrywały flagi Izraela z masztów. Na przykład w Leverkusen w Nadrenii Północnej-Westfalii flagi zostały dwukrotnie zerwane z masztu przy ratuszu. Podobne incydenty odnotowano również w Karlsruhe, Stuttgarcie, Schwerinie, Stade, Moguncji, Akwizgranie i kilku innych miastach. Sieć Rias zgłosiła 33 takie przypadki.

RIAS informuje również o antysemickich hasłach i napisach.

spot_img

Najnowsze