Strona głównaWiadomościŚwiatIzrael będzie blokował zagraniczne media

Izrael będzie blokował zagraniczne media

-

- Reklama -

W Izraelu zatwierdzono przepisy umożliwiające tymczasowe zamykanie zagranicznych kanałów informacyjnych w sytuacjach kryzysowych. Ma to pozwolić na zablokowanie katarskiej telewizji Al-Dżazira, którą władze oskarżają o pomaganie Hamasowi – podał portal Times of Israel.

„Izrael toczy wojnę na lądzie, w powietrzu i na morzu, a także na froncie dyplomacji publicznej. W żaden sposób nie pozwolimy na transmisje, które godzą w bezpieczeństwo państwa” – powiedział izraelski minister komunikacji Szlomo Karhi.

- Reklama -

„Transmisje i doniesienia Al-Dżaziry stanowią podżeganie przeciwko Izraelowi, pomagają Hamasowi, Państwu Islamskiemu i organizacjom terrorystycznym w szerzeniu ich propagandy oraz zachęcają do przemocy wobec Izraela” – ocenił Karhi.

Według dziennika „Jerusalem Post” na zablokowanie Al-Dżaziry naciskała między innymi izraelska agencja wywiadowcza Mosad, która oskarża katarską telewizję o pokazywanie ruchów izraelskich wojsk wzdłuż granicy ze Strefą Gazy, co może wystawiać żołnierzy na ataki bojowników Hamasu.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Zgodnie z nowymi przepisami minister komunikacji będzie mógł, za zgodą ministra obrony, nakazywać dostawcom telewizji blokowanie określonych kanałów, a także zamykać ich biura w Izraelu, konfiskować sprzęt i blokować dostęp do ich stron internetowych. Tego rodzaju decyzja będzie obowiązywać przez 30 dni z możliwością dalszego przedłużania.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze