Strona głównaWiadomościŚwiatArmia Izraela: Zamierzamy nasilić ataki od dzisiaj

Armia Izraela: Zamierzamy nasilić ataki od dzisiaj

-

- Reklama -

Izrael planuje zintensyfikować w sobotę ataki na Strefę Gazy w ramach przygotowań do kolejnego etapu wojny z Hamasem – powiedział w sobotę wieczorem rzecznik izraelskiego wojska, kontradmirał Daniel Hagari.

Zapytany o możliwą inwazję lądową na Strefę Gazy, Hagari powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem, że izraelskie oddziały starają się stworzyć najpierw optymalne warunki do jej przeprowadzenia.

„Zintensyfikujemy nasze ataki, aby zminimalizować zagrożenia dla naszych sił w kolejnych etapach wojny. Zamierzamy nasilić ataki od dzisiaj” – powiedział Hagari, cytowany przez AP.

Portal inews.24 cytuje natomiast przemowę Daniela Hagariego wygłoszoną w sobotę do żołnierzy z Brygady Golani: „Wejdziemy do Strefy Gazy, aby wykonać operacyjną i profesjonalną misję. Aby zniszczyć działaczy Hamasu jego i infrastrukturę, mając w pamięci, w naszych umysłach obrazy, wzloty i upadki z Szabatu dwa tygodnie temu. Gaza jest złożona (…), wróg przygotowuje tam wiele rzeczy, ale my również przygotowujemy się na niego. Musicie zabrać ze sobą wszystkie umiejętności, jakich nauczyliście się w Izraelskich Siłach Obrony, być odważni (…) bardzo zdeterminowani (…) To przyniesie zwycięstwo. Wasz profesjonalizm zadecyduje o wyniku. Naprawdę w was wierzę, jestem z was bardzo dumny, to jest siła i z tą siłą zwyciężycie” – mówił Hagari.

„Gaza jest gęsto zaludniona, przygotowują się na nas – ale my również przygotowujemy się na nich” – dodał.

Brygada Golani, znana również jako 1. Brygada, to elitarny oddział taktyczny piechoty zmechanizowanej Sił Obronnych Izraela.

Władze Izraela wielokrotnie apelowały do cywilów mieszkających w Strefie Gazy o opuszczenie tego terytorium. Ma to na celu ograniczenie strat w ludności cywilnej w przypadku wejścia sił zbrojnych Izraela do strefy drogą lądową. Jak dotąd Izrael w odwecie za atak Hamasu ogranicza się do ostrzałów rakietowych i bombardowań. Oficjalne dane mówią, że jak dotąd zginęło w ich wyniku ponad 4300 mieszkańców enklawy. Liczba zabitych Izraelczyków w trwającym od 7 października konflikcie zbliża się do 1,5 tys.

Źródło:PAP

Najnowsze