Strona głównaWiadomościŚwiatCentralna Rada Żydów dostanie więcej pieniędzy

Centralna Rada Żydów dostanie więcej pieniędzy

-

- Reklama -

Bundestag jednomyślnie zadecydował o zwiększeniu kwoty dotacji budżetowej dla Centralnej Rady Żydów w Niemczech. Wzrastają ona z 13 mln do 22 mln euro rocznie. Podwyżka dotyczyć ma już bieżącego roku.

„Państwo reaguje w ten sposób na rosnące zadania społeczności żydowskiej oraz wynikające z tego nowe wymagania, co zawarte zostało w projekcie ustawy rządu federalnego” – przekazała niemiecka agencja dpa.

„Nasza świadomość szczególnej historycznej odpowiedzialności narodu niemieckiego za życie Żydów pozostaje wytyczną dla działań tu i teraz” – oświadczyła Rita Schwarzeluehr-Sutter, sekretarz stanu w MSW.

„Celem była i pozostaje umocnienie społeczności żydowskiej. Wspieramy finansowo odbudowę społeczności żydowskich na terenie Niemiec” – dodała.

Podwyższenie kwoty wsparcia finansowego nie jest wynikiem wojny w Strefie Gazy – podkreśla dpa. Minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) i Josef Schuster, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech, już w kwietniu podpisali porozumienie, które obecnie zostało zatwierdzone przez Bundestag.

Źródło:PAP

Najnowsze