Strona głównaWiadomościKolejny nożownik krzyczący „Allach Akbar” zaatakował. Tym razem w mieście filmu

Kolejny nożownik krzyczący „Allach Akbar” zaatakował. Tym razem w mieście filmu

-

- Reklama -

W Cannes mężczyzna został aresztowany w pobliżu synagogi. Próbował dźgnąć nożem przechodnia, krzycząc „Allach akbar”. MSW Gérald Darmanin natychmiast pogratulował funkcjonariuszom policji za udaną interwencję.

Media stwierdzają, że kolejnego ataku terrorystycznego udało się uniknąć „cudem”. „Bardzo niebezpieczna” osoba została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji z Brygady Przeciwdziałania Przestępczości (Bac) w środę, 18 października wieczorem.

- Reklama -

Do zatrzymania doszl ona południu Francji, w mieście Cannes zanym bardziej z festiwalu filmowego.

Jak dowiedział się dziennik „Le Figaro” ze źródła policyjnego, najpierw widziano mężczyznę modlącego się w pobliżu synagogi. Około godziny 19:00, przechodzień zwrócił mu uwagę, że to nie jest miejsce na islamskie modły. Ten z okrzykiem „Allach Akbar” próbował w odwecie kilkakrotnie dźgnąć przechodnia, po czym uciekł.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Został zatrzymany kilka minut później. Policja twierdzi, że za pasem miał nóż. „Dziękuję policji uniknęliśmy najgorszego” – napisał MSW Gérald Darmanin na X.

spot_img

Najnowsze