Strona głównaWiadomościŚwiatSiostry zakonne pobiły „pseudoekologów”

Siostry zakonne pobiły „pseudoekologów” [VIDEO]

-

- Reklama -

Tego jeszcze nie grali, ale najwyraźniej chrześcijańska cierpliwość zakonnic się wyczerpała i doszło niemal do bijatyki sióstr z Zielonymi. Incydent miał miejsce we francuskim departamencie Ardèche.

16 października aktywiści Zielonych, pod hasłem ochrony środowiska, demonstrowali przeciwko planowanej budowie katolickiego ośrodka w Saint-Pierre-de-Colombier. Niszczyli elementy budowy, ale spotkali się tym razem z kontrakcją zakonnic.

Zakonnice się nie poddały. Kiedy „kolektyw ekologiczny” Les Amis de la Bourges zebrał się w dolinie Bourges w Ardèche, aby blokować projekt budowy katolickiego ośrodka, zakonnice stworzyły kordon ochronny terenu budowy i zablokowały „ekologom” wejście.

Były modlitwy i pieśni religijne, ale sytuacja szybko się zaogniła. Siostry utworzyły ludzki łańcuch wokół koparko-ładowarki, która miała wykonywać prace i śpiewały pieśni religijne, by nie dopuścić do jej dewastacji. O ósmej doszło nawet do przepychanek. Furorę w sieci robi nagranie zakonnicy, która rano atakuje i przygniata „aktywistę” do ziemi, by uniemożliwić mu wejście na plac budowy. W końcu na miejsce przybyło około dziesięciu funkcjonariuszy policji, co uspokoiło sytuację.

Projekt powstania ośrodka na terenie należącym do zakonnic był kwestionowany przez miejscową lewicę i „ekologów” od 2018 roku. Chcą zatrzymać budowę ośrodka rekolekcyjnego, twierdząc, że zagraża to rosnącej w tych okolicach rzadkiej roślinie – rezedzie Jacquina.

Najnowsze