Strona głównaWiadomościPolitykaPyrrusowe zwycięstwo PiS. Kaczyński: "Musimy mieć nadzieję"

Pyrrusowe zwycięstwo PiS. Kaczyński: „Musimy mieć nadzieję”

-

- Reklama -

Wyniki badań dają nam czwarte zwycięstwo w dziejach naszej partii w wyborach parlamentarnych i trzecie po kolei; to jest wielki sukces naszej formacji i naszego projektu dla Polski – podkreślił w niedzielę wieczorem prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Szef PiS podczas wieczoru wyborczego przyznał, że pytaniem jest to, czy „ten sukces będzie można zmienić w kolejną kadencję naszej władzy”.

I tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, ale musimy mieć nadzieję i musimy także wiedzieć, że niezależnie od tego, czy będziemy przy władzy, czy będziemy w opozycji, to ten projekt będziemy na różne sposoby realizować i nie pozwolimy na to, by Polskę zdradzono – podkreślił Jarosław Kaczyński.

„To nie jest w tej chwili droga zamknięta”

Uczynimy wszystko co możliwe, aby nasz program mimo koalicji, która jest przeciw nam, był dalej realizowany i to nie jest w tej chwili droga zamknięta – powiedział prezes PiS podczas wieczoru wyborczego w siedzibie PiS, komentując wynik sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 200 mandatów, Koalicja Obywatelska – 163, Trzecia Droga – 55, Lewica – 30 , Konfederacja – 12 – wynika z sondażu Ipsos.

Nie pozwolimy, by Polska utraciła to, co jest najcenniejsze w dziejach naszego narodu, ze względu na jego doświadczenia – powiedział prezes PiS. Czyli, jak wyjaśnił, „niepodległość, prawo do decydowania o własnym losie”. – To na pewno będziemy mogli zrobić i z całą pewnością to zrobimy – zadeklarował Jarosław Kaczyński.

Uczynimy także wszystko co możliwe, aby nasz program mimo koalicji, która jest przeciw nam, był dalej realizowany i to nie jest w tej chwili droga zamknięta – dodał.

Przed nami dni walki, dni różnego rodzaju napięć, ale finał w postaci kontynuacji naszego programu, będzie ostatecznie naszym, ale przede wszystkim Polski zwycięstwem – podkreślił Kaczyński.

„Zwyciężymy”

Czekajmy teraz na dalszy rozwój wydarzeń. Mogą być ciekawe wydarzenia – powiedział w niedzielę wieczorem po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Niezależnie od tego, jak to ostatecznie będzie, jaki będzie ostateczny rozkład głosów, bo tego tak naprawdę jeszcze w tej chwili nie wiemy, to uczynimy wszystko i powtarzam to, co państwo tak chętnie powtarzacie: zwyciężymy. Dziękuję. Czekajmy teraz na dalszy rozwój wydarzeń. Mogą być ciekawe wydarzenia – powiedział w Warszawie prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.

WYNIKI WYBORÓW. PiS wygrywa, ale opozycja może się cieszyć. Konfederacja rozczarowuje

Źródło:PAP

Najnowsze