Strona głównaOpinieTaśmy Banasia. Bosak odpowiada: Elity nie mają zakulisowego wpływu na Konfederację

Taśmy Banasia. Bosak odpowiada: Elity nie mają zakulisowego wpływu na Konfederację

-

- Reklama -

Lider Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji, Krzysztof Bosak, odpowiada na zarzuty, które postawiono ugrupowaniu po ujawnieniu przez TVP Info taśmy Mariana Banasia.

Na kilkanaście godzin przed końcem kampanii wyborczej i ciszą wyborczą TVP Info opublikowała taśmy szefa NIK Mariusza Banasia, który podczas spotkania z Markiem Chmajem (z rekomendacji Koalicji Obywatelskiej pełni funkcję wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu) miał m.in. mówić o „kontroli nad Konfederacją”.

- Reklama -

W ujawnionych przez Telewizję Polską nagraniach szef NIK opowiada m.in. o umieszczeniu w Konfederacji swojego syna Jakuba Banasia, co miałoby zapewnić jakiś rodzaj kontroli nad ugrupowaniem.

Czytaj więcej: Taśmy Banasia w odpowiedzi na taśmy Morawieckiego? „Będziemy mieć dużą kontrolę nad Konfederacją”

Taśmy Banasia. Krzysztof Bosak odpowiada

„Ani Marian Banaś ani nikt inny z elit nie ma i nie będzie miał zakulisowego wpływu na strategię i działania Konfederacji” – pisze na portalu X (dawniej Twitter) Krzysztof Bosak.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

„Tę strategię ustalamy w Radzie Liderów, konsultujemy z naszymi partiami i wspólnie ze Sławomirem Mentzenem przewodzimy w jej realizacji” – dodaje narodowiec.

„Ustaliliśmy wspólnie, że po wyborach nie zamierzamy zawiązywać koalicji ani z PiS ani z PO jeszcze zanim Jakub Banaś do nas dołączył” – dodaje polityk.

Taśmy Banasia. Krzysztof Bosak: Elity o nas plotkują

„Od kiedy sondaże Konfederacji poszły w górę ludzie z elit o nas plotkują oraz wzajemnie się nagrywają lub są nagrywani. Nie robi to na nas wrażenia. Jesteśmy i będziemy niezależni” – pisze dalej Krzysztof Bosak.

„W pracy politycznej kierujmy się wyłącznie interesem zwykłych Polaków i naszym wspólnym programem. Wszelkie inne oceny to dezinformacja. Będzie jej w następnych miesiącach więcej bo po wyborach rola Konfederacji wzrośnie” – dodaje narodowiec.

spot_img

Najnowsze