Strona głównaWiadomościŚwiatIzrael przegapił coś TAKIEGO. Jak to możliwe?

Izrael przegapił coś TAKIEGO. Jak to możliwe?

-

- Reklama -

Hamas jawnie szkolił się do śmiertelnego ataku na Izrael i to niecałą milę od jego granicy, wynika ze śledztwa dziennikarskiego CNN, poinformował w czwartek portal tej stacji telewizyjnej.

W dochodzeniu CNN przeanalizowano prawie dwa lata szkoleń i filmów propagandowych opublikowanych przez Hamas oraz jego filie. Stwierdzono, że bojownicy szkolili się do ataku w co najmniej sześciu miejscach w Strefie Gazy.

Analiza CNN pokazuje, że obóz treningowy Hamasu został zbudowany bardzo blisko Erez Crossing, przejścia dla pieszych między Gazą a Izraelem, którym bojownicy Hamasu ostatecznie przedarli się w ubiegły weekend w krwawym ataku, w którym zginęło w Izraelu ponad 1,2 tys. osób.

Inny film nakręcony ponad rok temu pokazuje bojowników Hamasu ćwiczących starty, lądowania i ataki na paralotniach – ten sam niezwykły tryb, który Hamas zastosował ze śmiercionośnym skutkiem podczas ataku 7 października.

Zdjęcia satelitarne z dwóch lat, również sprawdzone przez CNN, nie wykazują żadnych oznak ofensywnej izraelskiej akcji wojskowej przeciwko któremukolwiek z sześciu zidentyfikowanych miejsc.

W następstwie najazdu Hamasu, w którym jego bojownicy zabili już około 1,3 tys. Izraelczyków, uprowadzili około 150 osób, zajęli izraelskie bazy wojskowe oraz spustoszyli miasta i gospodarstwa – pojawiają się pytania dotyczące niepowodzeń wywiadowczych i operacyjnych izraelskiego aparatu bezpieczeństwa i polityki izraelskich władz, pisze CNN.

Źródło:nczas.info/CNN

Najnowsze