Strona głównaWiadomościPolskaKrzysztof Stanowski odchodzi z Kanału Sportowego! "Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie"

Krzysztof Stanowski odchodzi z Kanału Sportowego! „Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie”

-

- Reklama -

Krzysztof Stanowski ogłosił, że odchodzi z Kanału Sportowego. Dziennikarz złożył wypowiedzenie. „Fajnie było! I może jeszcze będzie” – napisał w mediach społecznościowych.

O odejściu Stanowskiego z Kanału Sportowego plotkowano od kilku tygodni. Zaczęło się od tego, że usunął z opisów swoich kont w mediach społecznościowych wzmianki o Kanale Sportowym, zabrakło go też na „Posiedzeniu zarządu”, czyli programie, w którym raz na jakiś czas spotykają się wszyscy współzałożyciele – obok Stanowskiego to Mateusz Borek, Tomasz Smokowski i Michał Pol.

Stanowski mniej pojawiał się w innych programach oraz coraz rzadziej tworzył autorskie produkcje, które biły rekordy popularności. W jednym z programów Michał Pol stwierdził, że nieobecność na „Posiedzeniu zarządu” i w innych programach to efekt po prostu urlopu Stanowskiego. Sam Stanowski kilka dni później tłumaczył, że usunięcie opisów Kanału Sportowego w mediach społecznościowych, to efekt „omsknięcia palca”.

Ostatecznie Stanowski przedstawił sprawę jasno i 13 października 2023 roku oświadczył, że odchodzi z Kanału Sportowego.

„Od dłuższego czasu w przestrzeni publicznej pojawiały się domysły dotyczące mojego odejścia z Kanału Sportowego, a od miesiąca – gdy usunąłem KS z opisu w swoich mediach społecznościowych – temat stał się głośny. Dzisiaj złożyłem wypowiedzenie, co oznacza, że mam obowiązek świadczenia pracy przez kolejne trzy miesiące (do końca stycznia 2024), chyba że strony ustalą inaczej. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tworzyli ze mną ten ekscytujący projekt. Przede wszystkim dziękuję widzom, z którymi spędziłem ostatnie blisko cztery lata – czy też rozmawiając podczas programów, czy też czytając Wasze komentarze. Fajnie było! I może jeszcze będzie” – napisał.

Powodów odejścia z Kanału Sportowego Stanowski, przynajmniej na razie, nie zdradził. Nie będzie jednak nadużyciem stwierdzenie, że to Stanowski był główną gwiazdą Kanału Sportowego i to jego produkcje oraz programy z jego udziałem – nawet jeśli często kontrowersyjne i niekoniecznie o tematyce sportowej – nabijały największe zasięgi i najwięcej wyświetleń.

Kanał Sportowy powstał pod koniec 2019 roku, ale regularne produkcje ruszyły w marcu 2020 roku. Założycielami są Krzysztof Stanowski, Mateusz Borek, Tomasz Smokowski i Michał Pol. Wszyscy mają po 25 proc. udziału w spółce, przy czym „działka” Stanowskiego oficjalnie należy do jego spółki WeszloTV.

Najnowsze