Strona głównaWiadomościPrezydent odmówił PiS-owi. "Pomysł był szalony"

Prezydent odmówił PiS-owi. „Pomysł był szalony”

-

- Reklama -

Interia ustaliła, że PiS chciało, by konwencji partii pojawił się prezydent Andrzej Duda. Partia Jarosława Kaczyńskiego spotkała się jednak z odmową ze strony głowy państwa.

Portal Interia pisze, że Andrzej Duda nie mógł bezpośrednio angażować się w kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. „Jednak kiedy zwracano się do niego z pomysłami, które były mu bliskie i które wykraczały poza czysto partyjną rozgrywkę, to zgadzał się wspomóc obóz rządzący” – podaje strona, powołując się na źródła w Pałacu Prezydenckim.

- Reklama -

Pisowscy sztabowcy chcieli, by Duda pojawił się na na konwencji PiS w katowickim Spodku 1 października. Konwencję zorganizowano głównie po to, by odwrócić uwagę od Marszu Miliona Serc, który zorganizowało środowisko Donalda Tuska.

Prezydent nie zgodził się jednak ten pomysł, który ludzie z otoczenia głowy państwa nazywają „szalonym”.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

– Przecież to był jakiś szalony pomysł. Raz, że jak wytłumaczyć obecność głowy państwa na stricte partyjnej imprezie. Dwa, że ta konwencja miała taki przebieg, a nie inny, z Dominikiem Tarczyńskim i jego sztachetą i całym tym antytuskowym przekazem. Wmanewrowanie w to prezydenta było jakimś absurdalnym pomysłem – stwierdził rozmówca Interii z otoczenia Andrzeja Dudy.

Choć prezydent się nie zgodził, to, według Interii, przedstawiciele PiS-u długo „pielgrzymowali” do niego, by go do tego pomysłu przekonać. Ostatecznie Andrzej Duda przebywał 1 października w USA, gdzie udał się na zaproszenie amerykańskiej Polonii.

Źródło:Interia
spot_img

Najnowsze