Strona głównaWiadomościPolitykaMentzen: "Tusk zaczął kopiować niektóre nasze pomysły programowe"

Mentzen: „Tusk zaczął kopiować niektóre nasze pomysły programowe”

-

- Reklama -

Donald Tusk zaczął kopiować niektóre nasze pomysły programowe, zaczął mówić o likwidacji podatku Belki albo o podwyższeniu kwoty wolnej od podatku – powiedział w środę w TVN24 lider Konfederacji Sławomir Mentzen. Zastrzegł jednocześnie, że Konfederacja nie zamierza współtworzyć rządu ani z KO, ani z PiS.

Mentzen w programie „Fakty po Faktach” w TVN24 podkreślił, że w przypadku wejścia do Sejmu, Konfederacja zamierza realizować swój program niezależnie od tego, jaka partia będzie tworzyć rząd.

– Można realizować swoje postulaty na przykład, jeżeli ma się mniejszość blokującą w Sejmie. Można powiedzieć, że chcemy coś zamian za poparcie naszej ustawy – powiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że nie zamierza współtworzyć rządu ani z Koalicją Obywatelską ani z PiS-em. – Nie zamierzam wchodzić w żadną koalicję z PiS-em, chociażby dlatego, że mnie ogra oraz nie wierzę, że PiS chciałby realizować mój program. Natomiast przekonany jestem, że będę w stanie wymusić na posłach w przyszłym Sejmie realizację niektórych punktów z naszego programu – powiedział Mentzen.

Dopytywany, czy chodzi o posłów PiS-u, odparł, że „dowolnych”. Wskazał, że w poprzedniej kadencji PiS przegłosował niektóre ustawy np. wspólnie z Lewicą. – A kto powiedział, że PiS-u, może Platformy? Proszę zwrócić uwagę, że pan Donald Tusk zaczął kopiować niektóre nasze pomysły programowe już po tym, jak my to mówiliśmy, zaczął mówić o likwidacji (podatku) Belki, albo podwyższeniu kwoty wolnej od podatku – powiedział Mentzen.

Dodał, że jeśli Konfederacja wygra wybory, co – jak przyznał – jest mało prawdopodobne, to będzie w stanie stworzyć rząd.

Mentzen był pytany, czy jest za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej. – Wielokrotnie mówiłem, że w tym momencie Polsce się opłaca obecność w Unii Europejskiej. Jestem wielkim zwolennikiem swobodnego przepływu kapitału, osób, usług – podkreślił.

Źródło:PAP

Najnowsze