Strona głównaWiadomościEgipt się nie zgodził. Kair nie otworzy korytarza humanitarnego do Strefy Gazy

Egipt się nie zgodził. Kair nie otworzy korytarza humanitarnego do Strefy Gazy

-

- Reklama -

Egipt nie zgodził się na utworzenie korytarza humanitarnego do Strefy Gazy – poinformowała w czwartek rano agencja AP. Wcześniej media zapowiadały możliwość otwarcia przejścia granicznego dla ludności cywilnej ze Strefy Gazy.

Rząd w Kairze odrzucił wszelkie takie propozycje – powiedział w czwartek rano wysoki rangą urzędnik egipski.

- Reklama -

Urzędnik potwierdził natomiast, że rozmawiano z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi o ustanowieniu bezpiecznych korytarzy wewnątrz Strefy Gazy i udzieleniu pomocy humanitarnej Palestyńczykom.

Egipski urzędnik, który wypowiadał się pod warunkiem zachowania anonimowości, skomentował wypowiedź Johna Kirby’ego. Rzecznik Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział, że administracja Joe Bidena prowadzi aktywne rozmowy w celu zapewnienia ludności cywilnej możliwości bezpiecznego wyjścia ze Strefy Gazy.

-------- WSPARCIE NCZAS.INFO --------

WESPRZYJ NCZAS.INFO

NCZAS.INFO to obecnie jedyny w Polsce portal informacyjny, który gwarantuje wolną, niecenzurowaną i prawdziwą informację. Za pisanie prawdy jesteśmy szykanowani przez system rozprowadzania newsów w sieci. Z tego powodu nasze teksty w 75 proc. finansowane są wpłat Czytelników.

Serdecznie prosimy o wspomożenie naszej działalności. Dzięki Państwa wpłatom możemy pisać i rozpowszechniać PRAWDĘ.

Egipskie media państwowe utrzymują, że izraelska ofensywa jest częścią planu wyparcia ludności ze Strefy Gazy.

Źródło:PAP
spot_img

Najnowsze