Strona głównaOpinieBosak: Jako jedyni przedstawiliśmy program cięć budżetowych

Bosak: Jako jedyni przedstawiliśmy program cięć budżetowych [VIDEO]

-

- Reklama -

Jako jedyni przedstawiliśmy program cięć budżetowych. Zdecydowanie występowaliśmy przeciwko rozszerzeniu 500+ do 800+ – powiedział we wtorek w Radiu Zet prezes Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji Krzysztof Bosak.

Jako jedyni przedstawiliśmy program cięć budżetowych, jako jedyni mówimy „zero socjalu dla Ukraińców”. Pozostali wpadli w taką poprawność polityczną, że jedno państwa ma utrzymywać dwa narody – mówił we wtorek w Radiu Zet poseł Krzysztof Bosak.

Zdecydowanie występowaliśmy przeciwko rozszerzeniu 500+ do 800+. Uważamy, że w tej chwili inflacja zżera to, co wynika z rozszerzania programów socjalnych. Jesteśmy za obcięciem programów socjalnych – dodał.

Na pytanie, czy Konfederacja będzie przeciwko 800+, Krzysztof Bosak stwierdził, że „nie ma na to pieniędzy”.

Społeczeństwu trzeba jasno powiedzieć, że jesteśmy tak zadłużeni, że nigdy nie byliśmy bardziej i mydlenie oczu, że relacja długu do PKB jest ciągle constans, jest napędzane inflacją. PKB mamy sztucznie podbite inflacją, rząd liczył, że jeszcze sztucznie je podbije tymi środkami z KPO, których nie ma – stwierdził polityk Konfederacji.

W jego ocenie brakuje pieniędzy na inne ważne cele. – Nie ma pieniędzy na elektrownie jądrowe, nie ma na CPK, nie ma na inwestycje. Oni na wszystko chcą pożyczać pieniądze. W przyszłym roku państwo polskie chce pożyczyć 520 mld zł tylko po to, aby obsłużyć zadłużenie i sprząc budżet. Koszty obsługi zadłużenia stanowią coraz większy udział w kosztach budżetowych. Tak się nie da jechać – powiedział Bosak.

Źródło:PAP

Najnowsze