Strona głównaWiadomościŚwiatIzrael bez litości: "Walczymy ze zwierzętami w ludzkim ciele"

Izrael bez litości: „Walczymy ze zwierzętami w ludzkim ciele”

-

- Reklama -

Wydałem instrukcję w sprawie natychmiastowego odcięcia dostaw wody do Strefy Gazy – powiadomił w poniedziałek izraelski minister energetyki Israel Katz, cytowany przez agencję Reutera i portal Times of Israel. Katz oznajmił również, że energia elektryczna i paliwa nie są dostarczane do Gazy już od dwóch dni.

Wcześniej w poniedziałek izraelski minister obrony Joaw Galant zapowiedział, że Strefa Gazy zostanie poddana całkowitej blokadzie, polegającej na zupełnym odcięciu dostaw żywności, elektryczności i paliw. „Walczymy ze zwierzętami w ludzkim ciele, dlatego postępujemy adekwatnie (do sytuacji)” – dodał Galant, cytowany przez izraelskie media.

Odkąd ugrupowanie terrorystyczne Hamas przejęło w 2007 roku kontrolę nad Strefą Gazy, Izrael i Egipt wprowadzały już różnego rodzaju blokady tego terytorium – przypomniała agencja Associated Press.

Izraelska armia odbiła wszystkie zaatakowane przez Hamas osiedla w pobliżu Strefy Gazy – podał w poniedziałek Reuters, powołując się na rzecznika sił zbrojnych Izraela. Następnie pojawiły się informacje, że w Jerozolimie i Tel Awiwie ponownie rozległy się syreny alarmowe. Oba miasta mają być ostrzeliwane ze Strefy Gazy.

Palestyńskie ministerstwo zdrowia powiadomiło, że armia Izraela ostrzelała w poniedziałek obóz dla uchodźców w Dżabalii w Strefie Gazy. Według niepotwierdzonych doniesień przekazywanych przez arabskie media zginęło co najmniej 50 osób.

Liczba ofiar śmiertelnych rozpoczętego w sobotę ataku palestyńskiego Hamasu w Izraelu przekroczyła już 700. Ranne są 2382 osoby. Wśród Palestyńczyków zginęły 493 osoby, a ponad 2750 doznało obrażeń – przekazały w poniedziałek resorty zdrowia obu stron.

(PAP)

Najnowsze