Strona głównaOpinieŁukasz Warzecha i Tomasz Sommer komentują konwencję Konfederacji. "Ta taktyka jest winna...

Łukasz Warzecha i Tomasz Sommer komentują konwencję Konfederacji. „Ta taktyka jest winna znacznej części spadku”

-

- Reklama -

Łukasz Warzecha ocenił w mediach społecznościowych sobotnią konwencję Konfederacji. Jak podkreślał, jego „ogólne wrażenie jest słabe”. Do wpisu odniósł się redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u Tomasz Sommer.

„Szybko przejrzałem relację z wczorajszej konwencji @KONFEDERACJA_. Zaznaczam: bardzo szybko przejrzałem, nie słuchałem wystąpień, ich nie oceniam” – napisał Warzecha.

„Moje ogólne wrażenie na tym etapie jest słabe” – przyznał.

„1. Na etapie, gdy inne siły wjechały w ostatnich tygodniach z programowymi propozycjami (inna sprawa, że dramatycznymi i na ogół absurdalnymi), K. nie pokazuje nic nowego. Z tego, co widziałem, konwencja – jakkolwiek bardzo efektowna wizualnie – nie zawierała żadnej świeżej treści. To nie pozwoli wyjść z defensywy” – ocenił.

„2. Duet Bosak-Mentzen moim zdaniem się już przejadł. Liderów nie ma sensu chować, ale powinni być w towarzystwie innych. Formuła podwójnego standupu dla niektórych bardziej umiarkowanych wyborców może wyglądać niepoważnie” – wskazał.

„3. Za duży błąd uważam całkowite schowanie Grzegorza Brauna. Moim zdaniem ta taktyka jest winna znacznej części spadku K.” – podkreślił Łukasz Warzecha.

„4. Konwencja została skutecznie wyciszona przez media głównego nurtu, ale nawet – w mojej ocenie – dość słabo przebiła się w sieci. Być może jest tak, że część wyborców przestała już odróżniać bardzo do siebie podobne wydarzenia K. i coś tam może im nawet przemknęło, ale że nic w tym nie było nowego, nie przyciągnęło ich uwagi” – dodał.

Publicysta zastrzegł, że są to „uwagi na podstawie pobieżnego oglądu”.

„Podsumowując – uważam, że K. nadal ma szansę być siłą, od której wszystko albo wiele będzie zależało, ale dzisiaj powiedziałbym, że trzecie miejsce bardzo trudno będzie jej utrzymać i klub raczej będzie miał ok. 30 niż bliżej 50 posłów, na co była nadzieja przez jakiś czas” – skwitował.

Na wpis Warzechy zareagował Sommer. „Przełomu ewidentnie nie było. Czas się na niego zdecydować” – ocenił krótko.

Najnowsze