Strona głównaWiadomościPolskaInternet był ostatnim bastionem wolności. Faszystowska łapa państwa chce to zdusić. Polska...

Internet był ostatnim bastionem wolności. Faszystowska łapa państwa chce to zdusić. Polska 2050 dokłada cegiełkę

-

- Reklama -

Obywatelu obudź się! Twoja wolność jest poważnie zagrożona. W Sejmie właśnie przygotowywany jest projekt ustawy, która może zdusić resztki wolności, której bastionem jeszcze kilka lat temu był Internet.

Wolność w Internecie to jeden z najważniejszych postulatów podnoszonych przez dzisiejszych wolnościowców. Wielokrotnie mówili o tym przedstawiciele wszystkich ugrupowań wolnościowych.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

Ta wolność jest jednak coraz mocniej duszona faszystowską łapą państwa. Pokazuje to chociażby cenzura, której ofiarą padł nasz oryginalny portal – NCzas.com.

Europa Suwerennych Narodów

Obecnie tylko osoby, które odpowiednio zmieniły ustawienia swoich przeglądarek (instrukcja jak to zrobić TUTAJ) mogą wejść na naszą oryginalną stronę.

- XVI Konferencja Prawicy Wolnościowej -

Państwo polskie cenzuruje Najwyższy Czas! wciąż pomimo tego, że jakiś czas temu władza w Polsce się zmieniła.

Gdy państwo wzięło się na Najwyższy Czas!, obywatele ignorowali to, bo przecież to nie oni byli poszkodowani. Teraz państwo bierze się za cały Internet i może ludzie w końcu wyjdą na ulice, by bronić wolności.

Dziewięcioro posłanek i posłów Polski 2050 rozpoczęło prace nad projektem ustawy antyhejterskiej. Politycy chcą walczyć z anonimowością w sieci, jakby możliwość wyrażenia poglądów w nieskrępowany sposób, co można robić pod nickiem, była czymś złym.

Pierwsze posiedzenie parlamentarnego zespołu do walki z hejtem odbyło się we wtorek wieczorem. Wziął w nim udział wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka (Polska 2050).

– Jeżeli masz odwagę powiedzieć coś złego, niedobrego, niepochlebnego na kogoś, to miej odwagę się pod tym podpisać – powiedział przewodniczący zespołu Łukasz Osmalak (Polska 2050). – Chcemy wypowiedzieć wojnę takim tchórzom, którzy właśnie w Internecie chcą się schować za tym, że są anonimowi – dodał.

Skupianie się na hejcie jest bardzo sprytne. Istnieje jednak ryzyko, że ustawa będzie w przyszłości narzędziem, które pozwoli aparatowi państwowemu rozliczać internautów z ich poglądów, które w ostatnim czasie łatwiej w nieskrępowany sposób wyrażać anonimowo.

W skład zespołu wchodzą posłanki i posłowie Polski 2050, liczą na ponadpartyjne poparcie.

Członkowie zespołu chcą przygotować projekt w ciągu najbliższych kilku miesięcy. – Zakładam, że jak będziemy robili coś dobrego i przygotujemy fajny projekt, to będziemy w stanie przekonać parlamentarzystów do tego, żeby za nim zagłosowali – powiedział Łukasz Osmalak. – Chcielibyśmy, żeby w tym roku udało się ten temat sfinalizować, bo nie ukrywamy, że wiele osób się zgłasza, wiele osób ma problemy i chcemy po prostu tym osobom pomóc – dodał Wnuk.

W skład zespołu wchodzą: przewodniczący Łukasz Osmalak, wiceprzewodniczący – Piotr Strach i Kamil Wnuk, a także Izabela Bodnar, Żaneta Cwalina-Śliwowska, Maja Nowak, Barbara Okuła, Ewa Szymanowska i Paweł Śliz.

Źródło:PAP, NCzas

Najnowsze