Strona głównaWiadomościŚwiatImigranci sieją strach w Niemczech. Seria ataków nożowników. "Wiele osób nie wychodzi...

Imigranci sieją strach w Niemczech. Seria ataków nożowników. „Wiele osób nie wychodzi po zmroku z domu”

-

- Reklama -

W Niemczech powoli przebijają się informacje o zagrożeniu płynącym ze strony imigrantów, jednak nie należy mieć złudzeń – przebudzenie nie nastąpiło. Pomimo „wyraźnej nadreprezentacji” imigrantów w statystyce ataków Urząd Ochrony Konstytucji wskazuje na szczególne zagrożenie ze strony islamistów, ale też… „prawicowych ekstremistów”.

W Niemczech na przestrzeni ostatniego miesiąca doszło do serii ataków z użyciem noża, których sprawcami byli imigranci. „Te przypadki wstrząsnęły krajem” – pisze „Die Welt”, jednak nadal naiwnie powtarza narrację, iż „ludzie, którzy uciekli z obszarów objętych wojną i w Niemczech znaleźli pokój i własny kąt, stają się zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego”.

- Reklama -

Seria ataków nożowników

Przypomnijmy, że 31 maja w centrum Mannheim uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował krytyka islamu Michaela Stuerzenbergera. Napastnik zaatakował również policjanta i został postrzelony przez innego funkcjonariusza. Zraniony policjant zmarł. Sprawcą zdarzenia był Afgańczyk.

10 czerwca we Frankfurcie inny przedstawiciel tej nacji zaatakował przy użyciu noża jedną osobę, której wcześniej nie znał. Kilka dni później w Wolmirstedt Afgańczyk zabił nożem swojego rodaka, a uciekając, zranił kolejnych kilka osób.

Niemcy zauważają, że rośnie liczba ataków, a imigranci są w statystykach „wyraźnie nadreprezentowani”. W ubiegłym roku odnotowano największą liczbę „przestępstw z użyciem przemocy” od szesnastu lat. Wzrosła też liczba przestępstw, których sprawcami byli imigranci, a także tych, w których użyto noża.

Po zdarzeniu, do którego doszło w Wolmirstedt, mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych żyją w strachu. – Wiele osób nie wychodzi po zmroku z domu – mówi Michelle Werner, mieszkaniec domu, przed którym doszło do brutalnego morderstwa.

Kto jest zagrożeniem?

Pomimo tego Federalny Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) przedstawił raport, z którego wynika, iż sytuacja bezpieczeństwa w Niemczech jest poważnie zagrożona przez ekstremistów. Według niego niebezpieczeństwo stwarzają przede wszystkim islamiści i prawicowi ekstremiści.

Nasza demokracja jest silna, ale znajduje się również pod znaczną presją – podkreśliła minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. Jej zdaniem demokracja i praworządność są masowo atakowane zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz.

BfV poświęcił specjalny rozdział konfliktowi na Bliskim Wschodzie i napędzanemu przez niego antysemityzmowi. Od czasu ataku na Izrael przez Hamas 7 października 2023 r. liczba tzw. przestępstw antysemickich w RFN znacznie wzrosła.

Najnowsze