Policja opublikowała nagranie ukazujące, jak 11-letni chłopiec wjeżdża hulajnogą pod nadjeżdżający autobus. Sprawą zajmuje się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego.
Do zdarzenia doszło 22 maja na ulicy Zygmuntowskiej w Gliwicach. Policja opublikowała materiał z zajścia ku przestrodze.
Na nagraniu widać, jak 11-letni chłopiec wjeżdża hulajnogą na oznakowane przejście dla pieszych. W tym samym czasie jechał autobus komunikacji miejskiej.
„Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy oraz niewielkiej prędkości pojazdu nie doszło do poważniejszych konsekwencji. Jak ustalili policjanci na miejscu zdarzenia, chłopiec nie posiadał karty rowerowej” – przekazała policja w komunikacie.
„Publikujemy nagranie z tego zdarzenia w celach profilaktycznych. Materiał pokazuje sytuację, która mogła zakończyć się tragicznie i stanowi ważne przypomnienie o zasadach obowiązujących użytkowników hulajnóg elektrycznych” – podkreśliła policja.
Przypomniano przy tym, że przejście dla pieszych dotyczy wyłącznie pieszych, nie osób jadących hulajnogami lub na rowerach. Osoba chcąca przekroczyć przejście musi wcześniej zejść z maszyny.
Dziecko doznało jedynie powierzchownych otarć.
„Dokumentacja z tego zdarzenia została przekazana do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Gliwicach. To sąd rodzinny oceni okoliczności sprawy i podejmie decyzję w tej sprawie” – podkreśliła śląska policja.
