Strona głównaWiadomościPolitykaObie Konfederacje ze wzrostem poparcia. PiS traci, ale trzyma się mocno na...

Obie Konfederacje ze wzrostem poparcia. PiS traci, ale trzyma się mocno na drugim miejscu [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę na pierwszym miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska, a do Sejmu weszłoby pięć partii. Wzrost poparcia zanotowały obie Konfederacje.

Z opublikowanego w środę sondażu przeprowadzonego dla „SE” wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz najwyższy wynik osiągnęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 34,01 proc. Partia Donalda Tuska zyskała nieco ponad punkt procentowy poparcia (+ 1,03 pkt proc.).

- Reklama -

Na drugim miejscu znalazłoby się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 26,17 proc., co oznacza stratę blisko pół punktu procentowego (- 0,49 pkt proc.).

Podium zamknęłaby Konfederacja osiągając 13,93 proc. Sojusz formacji Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka zanotował niewielki wzrost poparcia (+ 0,64 pkt proc.).

Zgodnie z sondażem, w Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie – Nowa Lewica, na którą chce głosować 7,82 proc. ankietowanych (+ 0,06 pkt proc.) oraz Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna z wynikiem 7,66 proc. (+ 0,63 pkt proc.).

Poza Sejmem znalazłyby się:

  • Partia Razem – 4,58 proc. (- 0,2 pkt proc.),
  • Polskie Stronnictwo Ludowe – 3,55 proc. (- 0,7 pkt proc.),
  • Polska 2050 – 1,61 proc. (- 1,1 pkt proc.).

0,67 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na inną partię.

Badanie Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przeprowadzono od 19 do 21 czerwca na próbie 1045 dorosłych Polaków.

Źródło:PAP

Najnowsze