Strona głównaWiadomościPolitykaTusk hurtem usprawiedliwił sobie 650 nieobecności. Sommer przypomina o podstawowej zasadzie

Tusk hurtem usprawiedliwił sobie 650 nieobecności. Sommer przypomina o podstawowej zasadzie

-

- Reklama -

Premier Donald Tusk sporo razy był nieobecny na głosowaniach. Niezależny twórca Radosław Karbowski przeanalizował jego nieobecności, w efekcie czego premier Tusk machnął sobie hurtem około 650 nieobecności. Sytuację skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” dr Tomasz Sommer.

Radosław Karbowski to niezależny twórca. Jak napisał 2 stycznia, „Donald Tusk jako poseł w 2024 roku opuścił 676 głosowań i nie usprawiedliwił tych nieobecności”. Zaznaczył, że to 52,2 proc. możliwych głosowań.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

„Łącznie opuścił 714, co oznacza, że usprawiedliwił nieobecność w trakcie 38 głosowań” –  zaznaczył.

„Jak wiadomo, Donald Tusk jest premierem, więc być może nie ma czasu w zadowalającym stopniu wypełniać obowiązków poselskich. Żeby zweryfikować tę hipotezę sprawdziłem nieobecności Mateusza Morawieckiego w trakcie poprzedniej kadencji” – czytamy we wpisie.

„W ciągu czterech lat* [autor zaznaczył, że analiza Morawieckiego dotyczy czterech lat, a nie jednego roku, jak w przypadku Tuska – red.] Morawiecki opuścił 267 głosowań i nie usprawiedliwił tych nieobecności. Ta liczba stanowi zaledwie 2,88 proc. możliwych głosowań (9266). Łącznie opuścił 986, co oznacza, że usprawiedliwił nieobecność w trakcie 719 głosowań. Dysproporcja na niekorzyść Donalda Tuska jest porażająca” – ocenił Karbowski.

Najwyraźniej wpis Karbowskiego zabolał Tuska. Ten bowiem hurtowo machnął sobie usprawiedliwienia.

„Donald Tusk usprawiedliwił swoje nieobecności w trakcie głosowań na posiedzeniach Sejmu. Jeszcze wczoraj ich liczba wynosiła 676, o czym pisałem, a dzisiaj już tylko 29” – napisał Karbowski.

Do analizy odniósł się dr Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”.

„Władza wykonawcza powinna być oddzielona od ustawodawczej. Jak jesteś w rządzie, nie ma cię w parlamencie. Władza wykonawcza nie powinna mieć prawa pisać ustaw. A ustawy unijne powinny być przyjmowane w referendach” – stwierdził dr Sommer.

Źródło:X / nczas.info

Najnowsze