Strona głównaWiadomościŚwiatW Europie trwa zielone szaleństwo, a globalny popyt na węgiel bije na...

W Europie trwa zielone szaleństwo, a globalny popyt na węgiel bije na świecie rekordy

-

- Reklama -

Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej siłą napędową rynku energetycznego na świecie pozostaje węgiel i rynek chiński. Tuż za Chinami popyt na węgiel rośnie w takich rozwijających się szybko gospodarkach jak Indie, Indonezja i Wietnam. Agencja przewiduje jednak z czasem „stabilizację” zużycia węgla.

Dawne „czarne złoto” zamieniło się w minerał „wyklęty”, ale tylko w gospodarkach, które uległy ideologii „ocalenia planety”. W 2024 roku pada jednak rekord i 18 grudnia Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA ogłosiła, że globalne zapotrzebowanie na węgiel osiągnie bezprecedensowy poziom 8,77 mld. Oczywiście informacja jest opatrzona komentarzem przypominającym, że „ocieplenie przekroczy próg 1,5°C”.

- Reklama -
1,5 proc. dla Fundacji Najwyższy Czas!

Chiny są tu „kluczowym graczem” i jedna trzecia węgla zużywanego na świecie jest spalana w chińskich elektrowniach. IEA poinformowała, że ​​popyt na węgiel nadal rośnie, zwłaszcza w krajach Azji, których gospodarki rosną, a demografia się rozwija.

Europa Suwerennych Narodów

Agencja ocenia jednak, że „w nadchodzących latach spodziewamy się stabilizacji światowego popytu na węgiel”. Liczy tu na dalszy „rozwój odnawialnych źródeł energii”. Międzynarodowa Agencja Energetyczna w swoim corocznym raporcie na temat węgla, obejmującym lata 2024–2027; podaje, że w większości rozwiniętych gospodarek popyt na węgiel osiągnął już szczyt.

- XVI Konferencja Prawicy Wolnościowej -

Od XIX wieku średnia temperatura na Ziemi wzrosła o 1,1°C i twierdzi się, że odpowiada za to . „działalność człowieka”, a przede wszystkim paliwa kopalne (węgiel, ropa i gaz). Receptą mają być „odnawialne źródła energii”, czy „ograniczenie spożycia mięsa”. W rzeczywistości czynników jest więcej i nie wszystkie są związane z człowiekiem, a niektóre mają charakter cykliczny i naturalny. Z „kryzysu klimatycznego” uczyniono globalną ideologię, z tym, że dusi ona akurat np. gospodarkę europejską, a skutki takich regulacji ponoszą zwykli ludzie i bywają one bardziej uciążliwe, niż rosnąca temperatura.

Źródło: France Info

Najnowsze