Strona głównaWiadomościSportDramatyczne sceny na boisku. Nagły zgon 27-letniego piłkarza. Zasłabł podczas meczu

Dramatyczne sceny na boisku. Nagły zgon 27-letniego piłkarza. Zasłabł podczas meczu [VIDEO]

-

W szpitalu w Sao Paulo zmarł obrońca urugwajskiego zespołu Nacional de Football Juan Izquierdo, który w czwartek zasłabł na boisku podczas rewanżowego meczu 1/8 finału piłkarskiego Copa Libertadores.

Szpital Alberta Einsteina w Sao Paulo poinformował w oświadczeniu, że 27-letni Urugwajczyk zmarł we wtorek o godzinie 21.38 czasu lokalnego w wyniku „zatrzymania krążenia i oddychania związanego z arytmią serca”.

Izquierdo wyszedł na drugą połowę meczu w Sao Paulo, a w 84. minucie upadł nieprzytomny na murawę. Zawodnicy obu drużyn natychmiast wezwali pomoc medyczną. Nieprzytomny piłkarz został zabrany z boiska karetką do szpitala, gdzie stwierdzono u niego arytmię serca.

Mecz dokończono. Sao Paulo wygrało rewanż u siebie 2:0 i przy bezbramkowym remisie w pierwszym spotkaniu awansowało do dalszej rundy.