Strona głównaOpiniePolsko-niemiecki podręcznik do historii. Berkowicz: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz....

Polsko-niemiecki podręcznik do historii. Berkowicz: Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Ni dzieci nam germanił

-

- Reklama -

„Europa. Nasza historia” to podręcznik, który został opracowany głównie m.in. przez niemieckich autorów. Polski rząd wyraził zgodę na wprowadzenie książki do polskich szkół. W sieci wrze.

W sieci wrze, bo polski rząd rekomenduje szkołom polsko-niemiecki podręcznik do historii.

- Reklama -

„Pomysł stworzenia wspólnego podręcznika powstał kilkanaście lat temu z inicjatywy Franka-Waltera Steinmeiera. Ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podchwycił ten pomysł” – opisuje portal wGospodarce.pl.

„Choć pierwsze trzy tomy podręcznika zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej bez problemów, czwarty tom, obejmujący okres od 1939 roku do XXI wieku, spotkał się z krytyką, głównie ze strony prof. Grzegorza Kucharczyka, który zarzucał mu m.in. niewystarczające uwzględnienie roli Kościoła katolickiego oraz błędne interpretacje wydarzeń historycznych” – czytamy dalej.

„Czyli niecały rok po wygranej w wyborach Tuska, Niemcy piszą nam podręczniki historii? I to o II wojnie światowej?” – pyta na X szef Nowej Nadziei Sławomir Mentzen.

„Zgodzili się, by Niemcy układały nam podręcznik. Ja pójdę klasyką i powiem odważnie; „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Ni dzieci nam germanił”. Idąc dalej klasykiem: „Nie będą Niemcy ani Żydzi uczyć nas historii”” – pisze na Facebooka Konrad Berkowicz z Konfederacji.

Prawicowiec kontynuuje temat w kolejnym wątku:

„Według Barbary Nowackiej to źle, że poprzednie podręczniki do historii pisali historycy, uwaga z… INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ. Dlatego, aby poprawić jakość nauczania, nowe podręczniki będą pisać nam… Niemcy. Ta kobieta to najgorsze co spotkało polską oświatę. To zło wcielone, tęczowa komunistka z czarnym podniebieniem, która opanowała polską edukację i zaraża ją swoją ideologią. Trzeba ją jak najszybciej odsunąć od władzy nad oświatą” – stwierdza polityk.

Wolnościowe rozwiązanie

Tego problemu, jak i wielu innych, nie byłoby, gdybyśmy wprowadzili w edukacji wolnościowe rozwiązania. W systemie sprywatyzowanego szkolnictwa to szkoły wybierałyby książki, z których uczą dzieci. Jeśli natomiast rodzicom nie podobałoby się to, co wtłacza się do głów ich pociechom, to zabieraliby dzieci (a wraz z nimi pieniądze) i przenosili do szkoły z odpowiadającymi im programem.

Żyjemy niestety w systemie, w którym wszystko planuje się z góry i mamy właśnie takie głupie problemy. Rząd nie powinien rekomendować tego podręcznika, ani żadnego innego, tylko zająć się strategicznymi zadaniami państwa.

Najnowsze