Strona głównaWiadomościSportSzokujące sceny podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Trans propaganda i nawiązanie...

Szokujące sceny podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Trans propaganda i nawiązanie do komunizmu. Świat oburzony [FOTO/VIDEO]

-

- Reklama -

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu wzbudziła kontrowersje ze względu na liczne obrzydliwe wstawki. Kulminacją było nawiązanie do słynnego obrazu Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. W inscenizacji główne role odegrały drag queens. Nie zabrakło też nawiązania do komunizmu. Wszystko odbywało się w strugach lejącego deszczu.

Budząca wielką kontrowersję scena przedstawiała kobietę w centrum długiego stołu, noszącą koronę w kształcie aureoli i trzymającą dłonie ułożone w kształt serca. Otaczało ją kilkanaście osób w dziwnych strojach. Do tego na srebrnej tacy pojawił się pomalowany na niebiesko mężczyzna, opleciony w kwiaty, który miał przedstawiać greckiego boga Dionizosa.

- Reklama -

Podobnych wstawek – co komentatorzy określają mianem lewicowej propagandy – było znacznie więcej. Gdy przedstawiano kobiety, które zapisały się w historii Francji, to zabrakło na przykład Joanny d’Arc, za to na piedestał wyniesiono pierwszą czarnoskórą kobietę, która studiowała na Sorbonie.

Propagandowe wstawki mieliśmy w wielu innych częściach trwającej niemal cztery godziny ceremonii. Naprawdę mocna i dobra była jedynie końcówka, gdy lasery rozświetliły Wieżę Eiffla i inne charakterystyczne punkty Paryża, sztafeta przekazywała ogień olimpijski, a wszystko zwieńczył świetny występ Celine Dion. Jednak to, co się działo wcześniej, budzi głęboki niesmak.

Ceremonia otwarcia IO w Paryżu jest szeroko komentowana na całym świecie w mediach społecznościowych.

Shane Pruitt, pastor z Teksasu, skomentował wydarzenie słowami: „Chrześcijanie są jedyną grupą, którą można bezkarnie wyśmiewać… Co więcej, jest to celebrowane i stawiane na pierwszym planie”. Elon Musk, właściciel platformy X, również wyraził swoje niezadowolenie, nazywając inscenizację „wyjątkowo lekceważącą wobec chrześcijan”.

„Zatem cały świat zda sobie sprawę, jak daleko Francja posunęła się w propagandzie trans. Tak mi wstyd za to, czym staje się mój kraj” – skomentowała na przykład Marguerite Stern, była działaczka feministyczna, która została wykluczona z ruchu za zbyt mało feministyczne poglądy.

Także w Polsce nie zabrakło krytycznych komentarzy. „Ideę olimpijską przerobili na tani antyklerykalizm. To są barbarzyńcy” – napisał Tomasz Sommer. „Męczące. Widziwaczone. Niesmaczne. Sowieckie. Ten deszcz, jak w starym kawale – Pan z góry zobaczył g. i kazał spłukać” – to z kolei opinia Rafała Ziemkiewicza.

„Francuzi zaprojektowali ceremonię otwarcia IO w taki sposób, żeby przypadkiem nie pokazać tego, co mają w swoim dziedzictwie najpiękniejszego: 1500 lat historii od chrztu Chlodwiga, dumy królestwa, dumy cesarstwa, piękna zamków i pałaców, niech już nawet będzie, że także Francji republikańskiej. Nie pokazali też niczego nawet całkowicie neutralnego. Pokazali natomiast rzeczy zwyczajnie brzydkie, będące jawnym ideologicznym manifestem. I na tym także polega degradacja Zachodu: wszystko musi być maksymalnie ideologicznie zaangażowane, co z kolei wywołuje sprzeciw części widzów, a pewnie i spora część sportowców nie czuje się z tym dobrze. A wtedy obrońcy tej tęczowej szmiry natychmiast mogą się obruszać, że wstrętne prawaki się nie zachwycają. I tak to się kręci. A sport, rywalizacja, wszystko to zostaje gdzieś z tyłu. Ważniejsze, żeby jacyś transwestyci sparodiowali 'Ostatnią wieczerzę'” – tak ceremonię otwarcia IO w Paryżu skomentował Łukasz Warzecha.

CZYTAJ TAKŻE: Otwarcie Igrzysk Olimpijskich. Polakom nie zapewniono dostępu toalety. Tak zaprezentowali się sportowcy [VIDEO]

Nie zabrakło też piosenki „Imagine”, którą krótko podsumował komentator TVP Przemysław Babiarz, za co jest lżony przez środowiska lewicowe. „Świat bez nieba, narodów, religii i to jest wizja tego pokoju, który wszystkich ma ogarnąć. To jest wizja komunizmu, niestety” – powiedział. I to trafne podsumowanie całej ceremonii otwarcia, choć trzeba zaznaczyć, że wizja komunizmu Johna Lennona nieco różniła się od wizji komunizmu Włodzimierza Lenina.

Najnowsze