Strona głównaWiadomościPolitykaKonfederacja ze znaczącym wzrostem poparcia. Znikająca Trzecia Droga

Konfederacja ze znaczącym wzrostem poparcia. Znikająca Trzecia Droga [SONDAŻ]

-

- Reklama -

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, KO – uzyskałoby 35,06 proc. poparcia; PiS – 33,31 proc.; Konfederacja -13,30 proc.; Trzecia Droga PSL-Polska 2050 – 9,21 proc., Nowa Lewica – 9 proc. – wynika z sondażu publikowanego w czwartek przez „Super Express”.

Instytut Badań Pollster sprawdził na zlecenie „Super Expressu”, na kogo Polacy oddaliby dziś głos, gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę.

Na pierwszym miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska (35,06 proc.) – z dwoma punktami przewagi nad PiS (33,31 proc.). „SE” zaznacza, że nie ma tu zmiany w stosunku do sondażu Instytutu Badań Pollster z czerwca.

Zaskoczeniem jest za to wejście na podium Konfederacji (13,30 proc.), która zyskała przez miesiąc 2,58 punktu proc. Straciła za to Trzecia Droga, której wyniki spadają w sondażach od kilku miesięcy, a w ostatnim sondażu uzyskała 9,21 proc. poparcia.

Na Nową Lewicę oddałoby swój głos – 9 proc. badanych.

Badanie dla „Super Expressu” zrealizowano przez Instytut Badań Pollster w dniach 8-9 lipca br. na próbie 1028 dorosłych Polaków.

Najnowsze