Strona głównaWiadomościŚwiatWypadek brytyjskiej księżniczki. Trafiła do szpitala. "Król był na bieżąco informowany"

Wypadek brytyjskiej księżniczki. Trafiła do szpitala. „Król był na bieżąco informowany”

-

- Reklama -

Brytyjska księżniczka Anna, młodsza siostra króla Karola III, doznała „niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu” po zdarzeniu, do którego doszło w niedzielę wieczorem w jej posiadłości w hrabstwie Gloucestershire – poinformował w poniedziałek Pałac Buckingham.

„Księżniczka Królewska doznała niewielkich obrażeń i wstrząśnienia mózgu po zdarzeniu w posiadłości Gatcombe Park wczoraj wieczorem. W ramach środków ostrożności Jej Królewska Wysokość pozostaje w szpitalu Southmead w Bristolu w celu obserwacji i oczekuje się, że w szybko wróci do pełni zdrowia” – napisano w oświadczeniu.

„Król był na bieżąco informowany i dołącza do całej rodziny królewskiej, przesyłając księżniczce najszczersze wyrazy miłości i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia” – dodano.

Przyczyna urazu nie została potwierdzona, ale, jak podała stacja BBC, prawdopodobnie księżniczka Anna została uderzona przez konia głową lub nogą.

73-letnia Anna jest najintensywniej pracującym członkiem rodziny królewskiej i stale zajmuje miejsce w ścisłej czołówce najbardziej lubianych osób w rodzinie. Pod koniec tego tygodnia miała rozpocząć wizytę w Kanadzie.

Źródło:PAP

Najnowsze