Strona głównaWiadomościPolityka"Wyborcza" znów uderza w Grzegorza Brauna. "Bezkarność go rozzuchwala"

„Wyborcza” znów uderza w Grzegorza Brauna. „Bezkarność go rozzuchwala”

-

- Reklama -

Poseł Grzegorz Braun w wielkim stylu zdobył mandat deputowanego w ostatnich wyborach do Euro-Parlamentu. Mimo, że startował dopiero z drugiego miejsca na liście pokonał konkurentów i uzyskując ponad 115 000 głosów zdobył przepustkę na sztrasburskie salony.

Wywołało to oczywiście potężny wrzask i klangor ze strony politycznych oponentów, a zwłaszcza działaczy Lewicy. Już w dniu wyborów na antenie tvp.info posłanka Lewicy Wanda Nowicka nazwała demokratyczny werdykt wyborców „skandalem”.

O krok dalej poszła redakcja „Gazety Wyborczej”, która piórem redaktora Wojciecha Czuchnowskiego domaga się po prostu uwięzienia nowego „europosła”. Już sam tytuł artykułu zdradza zamysł autora: „Bezkarność rozzuchwala Brauna. Grasował w Polsce, teraz wykona »ruską robotę« w Brukseli”.

– Prokuratura jest bierna, nic też nie słychać, by wobec Brauna prowadził działanie kontrwywiad. A przecież jego wystąpienia są jawnie sprzeczne z polską racją stanu – lamentuje autor tekstu.

Jako przykład „zuchwałości” posła Brauna redaktor Czuchnowski przywołuje incydent jaki miał miejsce w lokalu komisji wyborczej podczas głosowania przez samego posła.

9 czerwca, komisja wyborcza w miejscowości Bolmin koło Chęcin. Głosuje Grzegorz Braun, kandydat do europarlementu, poseł na Sejm i przywódca Konfederacji Korony Polskiej. Uwagę Brauna zwraca unijna flaga ustawiona w lokalu obok flagi polskiej. Braunowi się to nie podoba, dlatego wydaje przewodniczącej komisji polecenie, by flagę usunęła. Przewodnicząca polecenie wykonuje.

Autor tekstu nie zawraca sobie głowy faktem, że w istocie Grzegorz Braun grzecznie prosi o usunięcie i w żadnym wypadku nie wydaje „polecenia”. Więcej na ten temat tutaj:

Poseł Grzegorz Braun już robi porządki. „Ta flaga to nie na mojej zmianie” [VIDEO]

 

Źródło:wyborcza.pl

Najnowsze