Strona głównaWiadomościPolitykaBraun i Tyszka ukarani za bycie europosłami?! "Sejm nie zajmie się złożonym...

Braun i Tyszka ukarani za bycie europosłami?! „Sejm nie zajmie się złożonym przez posłów Konfederacji projektem” [VIDEO]

-

- Reklama -

Nowe ogłoszenie Szymona Hołowni na konferencji prasowej: „Sejm nie zajmie się w piątek złożonym przez posłów Konfederacji projektem”. Powód…? Grzegorz Braun i Stanisław Tyszka zostali wybrani do Parlamentu Europejskiego. 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego Konfederacja zdobyła aż sześć mandatów. Dwa z nich obejmą Grzegorz Braun i Stanisław Tyszka. Jak twierdzi marszałek Hołownia, przez to „projekt upada”. Chodzi o zbyt małą liczbę podpisów pod ustawą o zmianie ordynacji podatkowej.

Zaplanowana na koniec dnia ustawa o zmianie ordynacji podatkowej upadła. Projekt upadł ze względu na regulacje związane z tym, że gdy ktoś traci mandat, bo zostaje np. europosłem, jego podpis znika z listy osób, które podpisywały się pod tym projektem i nie można tej listy uzupełnić. W związku z tym, ponieważ byli tam podpisani Braun i Tyszka, a podpisów było 16, podpisów na dziś jest 14, projekt upada, Konfederacja będzie musiała złożyć projekt jeszcze raz – oznajmił Szymon Hołownia.

Projekt miał pomóc Polakom

Przepisy, które miał zmienić projekt, czyli artykuły 70 i 71 ordynacji podatkowej, umożliwiają wydłużenie terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Na ogół przedawniają się ono po upływie pięciu lat. Artykuł 70 sprawia jednak, że jedno pismo z Urzędu Skarbowego, w którym wyrażona jest jakakolwiek wątpliwość odnośnie uiszczenia opłaty, wystarczy, by przerwać bieg przedawnienia.

Nawet Ryszard Petru, czyli kolega Hołowni z Polski 2050, również poparł ten projekt. „To temat ważny dla Polaków” – napisał na portalu X. Mimo to… nie zdecydował się poprzeć go swoją sygnaturą.

Źródło:Rzeczpospolita

Najnowsze