Strona głównaWiadomościPolskaWyniki sekcji zwłok zamordowanego żołnierza Mateusza Sitka, obrońcy polskich granic

Wyniki sekcji zwłok zamordowanego żołnierza Mateusza Sitka, obrońcy polskich granic

-

- Reklama -

Biegli ustalili, że do zgonu szeregowego Mateusza Sitka doszło w następstwie doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem płuca lewego oraz w związku z uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Piotr Skiba poinformował w piątek, że tego dnia przed południem w Zakładzie Medycyny Sądowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się sekcja zwłok żołnierza 1 Brygady Pancernej, który zmarł po ugodzeniu nożem przy granicy polsko-białoruskiej.

„W wyniku obrazu sekcyjnego, po zapoznaniu się ze zgromadzona dokumentacją przekazaną biegłym, biegli ustalili, że do zgonu szeregowego Mateusza Sitka doszło w następstwie doznanej rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem płuca lewego w następstwie oraz (w związku z) niedokrwienno-niedotlenieniowym uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego” – przekazał prokurator.

Dodał, że w tej sprawie planowane jest jeszcze uzyskanie badań ze szpitala w Hajnówce (Podlaskie), które przeprowadzono bezpośrednio po pierwszej operacji. „Planowane jest uzyskanie opinii lekarskiej w oparciu o całokształt dokumentacji medycznej oraz w oparciu o badania sekcyjne, które zostały dzisiaj wykonane. Planujemy, iż uzyskamy tę opinię do końca czerwca” – poinformował Skiba.

Podkreślił, że trwa analiza dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego m.in. dokumentacji lekarskiej i badań sekcyjnych, które były przeprowadzone w piątek. „Nie można wykluczyć, że w ciągu najbliższych dni będzie podjęta decyzja o zmianie kwalifikacji prawnej tego czynu” – zaznaczył prok. Skiba.

Źródło:PAP

Najnowsze