Strona głównaWiadomościPolitykaRząd PiS razem z Sorosem finansowali "adaptację do życia w Polsce" przybyszy...

Rząd PiS razem z Sorosem finansowali „adaptację do życia w Polsce” przybyszy z Afganistanu

-

- Reklama -

Fundacja Polskie Forum Migracyjne to organizacja, która zgodnie z deklarowanymi na ich stronie celami ma działać na rzecz „poszanowania praw cudzoziemców w Polsce”. Jest związana z Grupą Granica zaangażowaną w działania przy granicy polsko-białoruskiej. Na dokładną uwagę zasługują jednakże ich źródła finansowania, zarówno zagraniczne… jak i te krajowe.

Okazuje się, że na cel określony jako adaptacja do życia w Polsce obywateli Afganistanu pozyskano pieniądze od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W tamtym czasie premierem był Mateusz Morawiecki. Na wsparcie Fundacji poświęcił 2,4 mln złotych.

Podmioty zagraniczne

Do działań Grupy Granica dokładały się również różne podmioty zagraniczne, między innymi organizacje ze stajni znanego malwersanta Georga Sorosa. Jak możemy przeczytać na stronie Polskiego Forum Migracyjnego, jest ona wspierana także przez niemiecką Fundację im. Heinricha Bölla, która z kolei pozyskuje środki z funduszy publicznych.

„Morawiecki z Kaczyńskim adaptowali do życia w Polsce ludzi z Afganistanu. Czego jeszcze się dowiemy?” – napisał na Twitterze oburzony redaktor naczelny „Najwyższego CZASu!” Tomasz Sommer.

 

Najnowsze