Strona głównaWiadomościŚwiatOdmówili przejścia na islam. Zamordowano kilkunastu katolików. Papież Franciszek zabrał głos

Odmówili przejścia na islam. Zamordowano kilkunastu katolików. Papież Franciszek zabrał głos

-

- Reklama -

W Demokratycznej Republice Konga (DRK) zamordowano 14 katolików, którzy odmówili konwersji na islam – donosi gazeta „L’Osservatore Romano”. Do sprawy odniósł się już papież Franciszek.

W Kiwu Północnym w DRK bojówkarze z Sprzymierzonych Sił Demokratycznych związani z organizacją terrorystyczną ISIS brutalnie zamordowali 14 katolików, którzy odmówili przejścia na islam.

Gazeta „L’Osservatore Romano” podaje, że wśród zamordowanych męczenników było kilka bardzo młodych osób.

– Chciałbym się zatrzymać i podziękować Bogu za świadectwo męczeństwa, które w ostatnich dniach złożyła grupa katolików z Konga i Kiwu Północnego – powiedział papież Franciszek, odnosząc się do tej sprawy.

Ojciec Święty dodał, że „poderżnięto im gardła po prostu dlatego, że byli chrześcijanami i nie chcieli przejść na islam”.

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. 13 maja zaatakowano chrześcijańską wioskę Ndimo w stanie Ituri i za pomocą maczet i karabinów zamordowano 11 chrześcijan, kilku innych porwano, a niektóre domy podpalono.

– Męstwo i odwaga, jaką okazują mieszkańcy wioski w obliczu takich przeciwności losu, są świadectwem ich niezachwianego ducha i determinacji, by odbudować swoje życie pośród niewyobrażalnej tragedii – mówił biskup diecezji Butembo-Beni Melchisedec Paluku.

– Bezczelne lekceważenie życia ludzkiego i godności, jakie okazują ci ekstremiści, podkreśla pilną potrzebę wprowadzenia wzmożonych środków bezpieczeństwa i podjęcia zdecydowanych działań antyterrorystycznych, aby chronić niewinną ludność cywilną przed tak brutalnymi aktami przemocy – dodał.

Najnowsze