Strona głównaWiadomościŚwiatAtak nożownika w Niemczech. Ranny konserwatywny polityk

Atak nożownika w Niemczech. Ranny konserwatywny polityk [VIDEO]

-

- Reklama -

W centrum Mannheim (Badenia-Wirtembergia) uzbrojony w nóż mężczyzna zaatakował w piątek na rynku krytyka islamu Michaela Stuerzenbergera. Napastnik zaatakował również policjanta i został postrzelony przez innego funkcjonariusza.

Ruch Obywatelski Pax Europa (BPE), którego członkiem jest Stuerzenberger, potwierdził w oświadczeniu, że Stuerzenberger i jego pomocnicy zostali zaatakowani na wiecu BPE w Mannheim około godziny 11:30, pisze portal dziennika „Welt”. Motyw zbrodni jest obecnie niejasny. Przedmiotem śledztwa jest to, czy atak nożem miał podłoże polityczne.

Nagranie wideo z ataku krąży w sieciach społecznościowych, m.in. na platformie „X”. Widać na nim osobę atakującą i raniącą nożem mężczyznę. Następnie widać, jak napastnik dźga policjanta. Na koniec napastnik zostaje najwyraźniej powalony na ziemię strzałem z broni policyjnej.

W sumie trzy osoby zostały ranne, w tym jeden policjant. Rzecznik policji w Mannheim, Karl Appel, powiedział stacji SWR, że nikomu innemu nie zagraża niebezpieczeństwo. Według policji napastnik również został ranny.

Michael Stuerzenberger był rzecznikiem prasowym monachijskiej CSU i przewodniczącym nieistniejącej już małej partii „Die Freiheit”. Jest autorem bloga i członkiem „Ruchu Obywatelskiego Pax Europa”.

Do ataku doszło na wiecu zorganizowanym przez tę krytyczną wobec islamu organizację, pisze portal dziennika „Bild”. Stuerzenberger stał się znany w całych Niemczech dzięki petycji obywatelskiej przeciwko budowie meczetu w Monachium.

Źródło:PAP

Najnowsze